Zain a Nokia spustily v Jeddahu pilotní provoz systému pro masivní MIMO

Nokia Zain Jeddah

NokiaSpolečnost Nokia společně se saudskoarabským mobilním operátorem Zain KSA zahájili v Jeddahu pilotní provoz sítě TD- LTE v pásmu 2,6 GHz, kde využívá systém pro masivní MIMO. Jedná se o aktivní anténní systém AirScale massive MIMO pro aplikace 4,9G, který umožňuje zvýšit kapacitu sítě a poskytovat uživatelům přenosové rychlosti přes 700 Mb/s. Díky tomu budou moci uživatelé využívat i širokopásmové aplikace s velmi vysokými nároky na přenosovou kapacitu, aniž by došlo k zahlcení nebo přetížení sítě.

Po ukončení pilotního provozu bude mít společnost Zain k dispozici síť připravenou na služby 5G, která bude schopna uspokojit rostoucí poptávku pro ultraširokopásmových službách. To společnosti Zain umožní poskytovat svým zákazníkům nové služby a produkty a zvýšit své tržby.

Systém pro masivní MIMO je zvláště užitečný pro poskytovatele služeb, kteří potřebují zvýšit přenosovou kapacitu v hustě obydlených městských oblastech. Tento systém využívá konfiguraci s 64 vysílači a 64 přijímači (64T64R) zajišťující gigabitovou propustnost sítě, což dovolí uživatelům poskytovat nové služby, včetně virtuální i rozšířené reality. Systém AirScale massive MIMO od společnosti Nokia umožňuje snadný přechod na 5G a koexistenci LTE v pásmu 2,6 GHz – poskytuje větší přenosovou kapacitu, lepší pokrytí a výrazně zvyšuje přenosové rychlosti k i od uživatelů.

„Tento pilotní provoz je významným mezníkem na naší cestě k 5G,“ říká Sultan Abdulaziz AlDeghaither, výkonný ředitel společnosti Zain KSA. „Nasazení systému pro masivní MIMO nám pomůže uspokojovat rostoucí potřeby našich zákazníků, abychom jim mohli poskytovat co nejkvalitnější služby, a to i v případě několika současných aplikací s vysokými nároky na přenosovou kapacitu. Společnost Nokia je náš dlouholetý partner a my jsme přesvědčení, že jejich systém a odborné znalosti nám umožní poskytovat našim domácím i podnikovým zákazníkům úplně nové služby a aplikace.“

„Jsme nadšení a hrdi, že spolupracuje na tomto prestižním projektu právě se společností Zain,“ uvedl Ali Jitawi, vedoucí zákaznického týmu Zain KSA ve společnosti Nokia. Tento úspěšný pilotní provoz a pozdější komerční nasazení umožní společnosti Zain poskytovat svým zákazníkům ultraširokopásmové připojení a do budoucna také zvýšit své tržby, protože budou schopni svým zákazníkům nabízet nejnovější služby.

Napsat komentář