NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

STC si vybrala Celonu pro soukromé 5G na Blízkém východě

STC si vybrala Celonu pro soukromé 5G na Blízkém východě

Celona má dohodu se skupinou STC (Saudi Telecommunication Company) Group na Blízkém východě o privátním 5G. Operátor využije systém 5G společnosti Celona k posílení prodeje digitálních změn v těžebním, výrobním a logistickém sektoru. Dvojice měla v březnu na veletrhu LEAP 2024 v Rijádu v maketě skladu „plnohodnotný“ systém automaticky řízených vozidel (AGV) běžící na 5G.

Dohoda byla podepsána na LEAP 2024. Celona byla představena jako 5G systém za displeji připojených dolů, továren a přístavů STC. Prezentace zahrnovala řadu řídicích aplikací, včetně bezpečnosti a zabezpečení, monitorování a detekce narušení, stejně jako toho, jak lze soukromé 5G využít pro páteřní připojení pro satelitní připojení ve vzdálených prostředích.

Saúdskoarabská firma bude používat systém Celona v rámci svých cloudových služeb, řešení IoT a nabídky kybernetické bezpečnosti pro podnikové zákazníky v regionu. Celona to označila za přlomovou dohodu, která spojí podniková řešení obou společností pro privátní 5G konektivitu a řešení digitálních změn.

Mehmet Yavuz, spoluzakladatel a technologický ředitel společnosti Celona, řekl: „Společná nabídka představí přístup k privátním sítím zaměřený na podnikání, který je navržen tak, aby uspokojil rostoucí poptávku po spolehlivých bezdrátových funkcích, rozsáhlém pokrytí a bezproblémové konektivitě, která je nezbytná pro podnikové aplikace závislé na síti a systémy IoT.“

O dohodě se toho moc neřeklo. STC ještě v březnu spolupracovala s finským dodavatelem Nokia, který zůstává předním poskytovatelem privátních mobilních telefonů a hlavním cílem pro Celonu. STC a Nokia testovaly privátní 5G založené na otevřené otevřené síti RAN nativní pro cloud. STC se zaměřuje na „otevřené, virtualizované, flexibilní a interoperabilní“ privátní sítě.

Zkušební verze společnosti Nokia byla hostována na cloudové platformě Microsoft Azure Operator Nexus. STC uvedla: „Naše spolupráce se společnostmi Nokia a Microsoft podtrhuje náš závazek podporovat digitální transformaci a umožnit našim zákazníkům využít plný potenciál pokročilých technologií v rámci našeho výzkumu a vývoje s našimi partnery a hyperscalery.“

Nic nenasvědčuje tomu, že by dohoda s Celonou byla exkluzivní. Nokia 30. dubna oznámila paralelní dohodu s operátorem na Blízkém východě Ooredoo Group o spolupráci na privátním 5G, opět se zaměřením na podnikovou transformaci s průmyslovým IoT a AI a tak dále. Nikde ani zmínka o tom, že by tato dohoda byla exkluzivní.

Společnost STC podepsala dohodu o společném podniku se saúdskoarabským veřejným investičním fondem o založení nové společnosti IoT v roce 2022, aby se Saúdská Arábie stala regionálním centrem podnikové transformace založené na IoT na Blízkém východě a v severní Africe. Od roku 2021 má smlouvu se společností Sensoneo na poskytování chytrého nakládání s odpady v regionu založeného na ultrazvukových NB-IoT senzorech.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: LEAP 2024 – smartcityconsultant.com