NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Řešení OneMesh pro snadné rozšíření domácích WiFi sítí

WiFi Mesh Extender RE300

Společnost TP-Link představila nové řešení OneMesh pro snadné rozšíření domácích WiFi sítí. Jedná se o WiFi Mesh Extender RE300 – první produkt této řady, který se rádiově připojí k vašemu routeru a rozšíří oblast pokrytí signálem, kam samotný router nedosáhne. Nemůžete se připojit k WiFi v ložnici? Ztrácíte připojení při procházení v domě? Dochází k neustálému zpomalování připojení? Je rozšíření sítě příliš komplikované? Všechny tyto problémy vám pomůže vyřešit WiFi Mesh Extender RE300.

Řešení OneMesh inteligentně připojuje mobilní zařízení k routeru nebo extenderu, podle toho, který z nich poskytuje lepší připojení. WiFi router i extender spolupracují na vytvoření jednotné sítě s jediným označením (tzv. SSID), takže ke své síti WiFi zůstanete připojeni v každé místnosti. Při pohybu po domě se pak připojená zařízení, jako telefon nebo tablet, automaticky připojují jednotce s nejsilnějším signálem, což zajišťuje dosažení maximální přenosové rychlosti. Tímto způsobem lze pokrýt silným signálem každou místnost a jednoduše tak eliminovat mrtvé zóny.

WiFi Mesh Extender RE300 je krabička o rozměrech 124 × 69 × 52 mm, umožňující dvoupásmové připojení s kombinovanou přenosovou rychlostí 1200 Mb/s (AC1200), a to až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz. Maximální spotřeba je 7,3 W. Kromě přenosových rychlostí podle standardu IEEE 802.11ac využívá OneMesh také několik zajímavých inovací. Jednou z nich je volba Adaptive Path Selection, která zajišťuje maximální dostupnou přenosovou rychlost díky automatickému výběru nejrychlejší cesty k routeru v rámci obou používaných pásem. Další možností je vysokorychlostní režim, při kterém je z obou WiFi pásmem vytvořeno jedno „super“ vysokorychlostního připojení, což je ideální pro streamování a hraní her ve vysokém rozlišení.

Díky jednotné technologii OneMesh lze bez problémů propojit jakýkoliv OneMesh router s jakoukoliv OneMesh jednotkou, v našem případě konkrétně s extenderem RE300. Funkčnost této technologie je dostupná i pro některé další routery TP-Link, a to nahráním nového firmwaru. V současnosti je aktualizace dostupná např. pro modely Archer C7 (verze V4.0 a vyšší) a připravuje se úprava i pro další routery, extendery i powerliny.

Jednoduchost instalace demonstruje nastavení jedním tlačítkem. Pro připojení k síti se na routeru jednoduše stiskne tlačítko WPS a do dvou minut tlačítko WPS na RE300. Po vzájemném připojení se bez další rekonfigurace umístí RE300 v dosahu routeru, tj ve směru, kam chceme signál rozšiřovat. Pokud router nepodporuje WPS, připojí se extender k routeru během chvilky prostřednictvím aplikace Tether nebo Web UI. Lze k tomu použít jakéhokoliv zařízení s operačními systémy Android nebo iOS, případně webový prohlížeč. V tomto prostředí je možné spravovat nastavení sítě, včetně rodičovské kontroly a řízení přístupů, a provádět automatické aktualizace firmwaru, které zajistí maximální zabezpečení sítě.

WiFi Mesh Extender RE300 je na českém trhu dostupný za 950 Kč, včetně DPH.