NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

America Movil bude investovat do 5G na všech svých trzích

America Movil bude investovat do 5G na všech svých trzích

Mexický operátor América Móvil bude investovat do technologie 5G na všech trzích, kde působí, uvedl finanční ředitel společnosti Carlos García Moreno během konferenčního hovoru s investory.

„Budeme investovat do 5G na všech trzích, na kterých působíme,“ řekl García a dodal, že Peru bude letos v centru pozornosti operátora poté, co tam v lednu spustil nové datové centrum.

Společnost America Movil působí na nejméně 10 trzích, především v Latinské Americe. V Evropě telekomunikační společnost částečně vlastní rakouského operátora Telekom Austria.

Garcia rovněž uvedl, že společnost America Movil je na dobré cestě splnit své prognózy kapitálových investic pro rok 2024, které budou činit 7,1 miliardy USD, což je o 1,5 miliardy USD méně než v loňském roce. Začátkem tohoto roku společnost America Movil varovala před snížením svých výdajů po několika letech významných investic do spektra a modernizace sítě.

Společnost América Móvil v prvním čtvrtletí letošního roku přidala celkem 562 000 širokopásmových přístupů, z toho v Mexiku 325 000 nových klientů, což je o 6,4 % více než v předchozím období.

„Všechny velké investice do optických vláken, které jsme prováděli v posledních třech letech, fungují,“ uvedl generální ředitel společnosti America Movil Daniel Hajj během telefonátu s analytiky.

V Mexiku má společnost América Móvil více než 17 milionů optických domácností a 80 % pevných zákazníků připojených k optickému připojení, přičemž v březnu zaznamenala 21,6 milionu jednotek generujících příjmy.

V Brazílii přibylo v prvním čtvrtletí 92 000 nových zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 2,7 %, a v Kolumbii 23 000 zákazníků, což představuje nárůst o 2,1 %.

Počet účastníků širokopásmového připojení v Argentině, Paraguayi a Uruguayi dohromady vzrostl o 23,2 % na 1,4 milionu, přičemž v prvním čtvrtletí letošního roku přibylo 62 000 nových.

„To, co děláme v Mexiku, je přesně to, co děláme na ostatních trzích. Investujeme do 5G, zlepšujeme a dáváme lepší tarify, děláme optické připojení,“ dodal Hajj.

América Móvil přidal během čtvrtletí celkem 1,5 milionu mobilních účastníků, z toho 1,3 milionu postpaid zákazníků.

„Naše síť 5G funguje velmi dobře. Máme více než 125 měst v Mexiku s dobrou kvalitou. Nezvyšujeme ceny a lidé si vybírají vyšší tarify s větším objemem dat,“ řekl Hajj.

Mexická jednotka společnosti America Movil, Telcel, má více než 10 milionů uživatelů, kteří se mohou připojit k technologii 5G.

Společnost Telcel původně spustila komerční síť 5G v únoru 2022 v 18 největších mexických městech s využitím infrastruktury od společností Ericsson a Huawei.

Technologii 5G v Mexiku nabízejí také konkurenční operátoři AT&T Mexico a Movistar.

Zdroj: rcrwireless.com