NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Indie nezahrne spektrum 600 MHz do nadcházející aukce

5G Indie aukce

Indické ministerstvo telekomunikací (DoT) nebude dražit pásmo 600 MHz v nadcházející aukci spektra, protože orgán si klade za cíl provést další studie, aby zajistil, že nedochází k rušení provozu satelitů, uvedl místní tisk.

Podle místních novin The Economic Times úředník řekl, že Indie chtěla být součástí zemí nabízejících IMT na 600 MHz, ale Čína se tomu bránila.

Pásmo 600 MHz bylo uvedeno do prodeje v poslední aukci v srpnu 2022, ale zůstalo neprodáno.

DoT plánuje uspořádat novou aukci spektra v březnu, protože povolení ke spektru místních operátorů Bharti Airtel a Vodafone Idea v některých oblastech země vyprší v roce 2024.

Podle vládních úředníků budou v nadcházejícím procesu uvedeny do prodeje všechny neprodané frekvence z předchozí aukce spektra a také některé další frekvence v pásmu 37 GHz.

Předchozí zprávy uváděly, že místní operátoři Reliance Jio Infocomm a Bharti Airtel by pravděpodobně mohli být jedinými dražiteli v nadcházející aukci, protože Vodafone Idea postrádá finanční prostředky na nabídku.

Bharti Airtel dříve uvedl, že v příštím prodeji spektra 5G nebude nakupovat v pásmu 700 MHz. Společnost poznamenala, že se zaměří pouze na získávání těch frekvencí, které vyprší v roce 2024.

Spektrum Airtelu v pásmech 900 MHz a 1 800 MHz vyprší v roce 2024 v Západním Bengálsku, UP-East, UP-West, Bihar, Urísa, Assam, Northeast a J&K.

Airtel nezískal spektrum 700 MHz v předchozí aukci spektra 5G v Indii a tvrdil, že jeho stávající držení spektra ve středním pásmu spolu s novými vlnami 5G zakoupenými v pásmech 3,3 GHz a 26 GHz jsou dostatečné pro poskytování kvalitních služeb 5G napříč celou zemí.

Indie dokončila svou první aukci spektra 5G v červenci 2022. Reliance Jio odešla s největším spektrem, když utratila 11 miliard dolarů. Airtel získal spektrum v hodnotě 5,4 miliardy dolarů, zatímco Vodafone získal spektrum v hodnotě 2,4 miliardy dolarů. Nakonec Adani koupil spektrum v hodnotě přibližně 27 milionů dolarů, které použije k nabízení služeb privátní sítě 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Freepik