NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jio již v Indii nasadilo 50 000 základnových stanic 5G

5G phone smartphone

Indický operátor Reliance Jio již nasadil 50 000 základnových stanic a 300 000 buněk na podporu své služby 5G, uvedl místní list The Economic Times s odkazem na CTO operátora Shyama Mardikara.

„Chceme dokončit plné městské pokrytí do konce května a do konce léta budeme ve většině měst. Plné nasazení dokončíme na konci kalendářního roku,“ uvedl výkonný ředitel.

„V tuto chvíli je Jio s touto stopou již mezi 10 nejlepšími operátory 5G podle velikosti během prvních 140 dnů od spuštění 5G,“ uvedl technický ředitel.

Jio začala nasazovat svou 5G samostatnou (SA) síť v říjnu 2022 a nedávno uvedla, že je na dobré cestě pokrýt všechna města do prosince 2023.

Společnost Reliance Jio Infocomm nedávno oznámila, že její síť 5G již dosahuje 406 měst po celé Indii.

Jio nabízí konektivitu 5G na základě pozvánky, přičemž uživatelé žijící ve městech s podporou 5G, kteří mají chytré telefony kompatibilní s 5G, obdrží pozvánky.

Telco původně oznámilo spuštění zkušební beta verze svých 5G služeb v Bombaji, Dillí, Kalkatě a Varanasi v říjnu 2022. Jio nabízí 5G prostřednictvím samostatné síťové architektury (SA).

V loňském roce společnost Reliance Jio Infocomm oznámila smlouvy na 5G se severskými dodavateli Ericsson a Nokia. Smlouva se společností Ericsson představuje první partnerství mezi společnostmi Jio a Ericsson pro zavádění rádiové přístupové sítě v zemi.

Ericsson uvedl, že jeho energeticky účinné produkty a řešení 5G Radio Access Network (RAN) a mikrovlnná mobilní řešení v pásmu E budou nasazeny v síti 5G společnosti Jio.

Společnost Nokia mezitím uvedla, že ji společnost Reliance Jio vybrala jako hlavního dodavatele pro dodávku zařízení 5G Radio Access Network ze svého portfolia AirScale po celé zemi v rámci víceleté smlouvy.

Společnost Reliance Jio si již dříve zajistila kombinaci bezdrátového spektra pro 5G v pásmech 700 MHz, 3,5 GHz a 26 GHz. Jio je jediný indický operátor s nízkopásmovým spektrem 700 MHz.

Konkurenční operátor Bharti Airtel nedávno oznámil, že jeho služba Airtel 5G Plus je dostupná zákazníkům ve více než 270 městech v zemi.

Nedávno Airtel spustil nové plány včetně neomezených dat 5G pro své zákazníky s cílem povzbudit je k migraci na služby 5G.

Telekomunikační společnost se rozhodla odstranit omezení využití dat u všech stávajících plánů 5G.

Všichni zákazníci společnosti Airtel, kteří jsou v oblasti pokrytí sítí Airtel 5G Plus, mohou podle operátora využívat připojení 5G zdarma. Uživatelé se však musí ujistit, že používají smartphone s podporou 5G a na svém smartphonu povolili Airtel 5G.

Airtel také uvedl, že pracuje na nabídce celostátního pokrytí a očekává, že do konce března 2024 pokryje každé město a klíčovou venkovskou oblast sítí 5G.

Zdroj: rcrwireless.com