NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Zain přinese 5G do Jordánska

Jordan 5G Zain

Zain uzavřel dohodu s jordánskou telekomunikační regulační komisí (TRC) o zavedení služeb 5G do této země na Blízkém východě.

Dohoda přichází v době, kdy se země připravuje na spuštění svých služeb 5G, a následuje po podobných dohodách s Orange a Umniah.

Dohodu oznámil jordánský ministr pro digitální ekonomiku a podnikání Ahmed Al-Hanandeh, protože země usiluje o modernizaci své telekomunikační infrastruktury.

Al-Hanandeh nepotvrdil žádné podrobnosti o dohodě, ale řekl, že národní telekomunikační sektor investoval 1,86 miliardy JOD (2,62 miliardy dolarů) do ekonomického rozvoje Jordánska.

TRC minulý měsíc podepsala dohody s Orange a Jumniah, přičemž vláda spustila 10leté stimulační balíčky pro operátory.

Zain se sídlem v Kuvajtu a založený v roce 1983 má obchodní zastoupení v sedmi zemích na Středním východě a v Africe; Kuwait Investment Authority a Omantel vlastní významné podíly ve společnosti. Zain uzavřel smlouvu se společností Ericsson na výzkum a vývoj 5G již v roce 2016.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »