NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange a Masmovil zahajují jednání o sloučení svých provozů ve Španělsku

Spain telco

Španělští operátoři Orange a Masmovil oznámili zahájení exkluzivních jednání o sloučení svých provozů v zemi.

Orange ve zprávě uvedl, že každý operátor bude vlastnit 50 % nového společného podniku, který bude mít hodnotu 19,6 miliardy eur.

Dohoda mezi těmito dvěma operátory předpokládá právo zahájit veřejnou nabídku k prodeji (OPV) za určitých podmínek dohodnutých oběma stranami a právo společnosti Orange převzít kontrolu a konsolidovat výsledný spojený subjekt v případě veřejné nabídky prodeje.

Společný podnik by integroval aktiva a vybavení obou společností ve Španělsku, včetně ultrarychlé sítě z optických vláken s přítomností na celém území státu a mobilní sítě s celostátním pokrytím.

Tento společný podnik by vytvořil synergie, které by mohly od třetího roku po uzavření operace dosáhnout 450 milionů eur.

Orange poznamenal, že se očekává, že transakce bude podepsána během druhého čtvrtletí roku 2022 a měla by být dokončena ve druhém čtvrtletí roku 2023, jakmile budou získána příslušná schválení od příslušných správních, soutěžních a regulačních orgánů.

Orange nedávno oznámil, že jde o největší nasazení 5G v pásmu 700 MHz ve Španělsku. Evropský operátor uvedl, že tuto technologii bude postupně nabízet v průběhu roku 2022 ve více než 1 100 městech, z nichž 820 má 1 000 až 50 000 obyvatel.

Orange uvedl, že očekává, že jeho síť 5G dosáhne do konce roku 2022 90 % španělské populace. Operátor spustil komerční 5G služby ve Španělsku v září 2020, a to za použití zařízení od švédského dodavatele Ericsson.

V poslední aukci spektra si Orange zajistil 2×10 megahertzů v pásmu 700 MHz, což přidává k 110 megahertzům v pásmu 3,5 GHz, které již Orange vlastní. Společnost do pořízení těchto frekvencí investovala celkem 523 milionů eur.

Společnost Masmovil uvedla, že její služba 5G byla ke konci roku 2021 k dispozici zákazníkům její značky Yoigo v 686 městech ve 40 provinciích po celém Španělsku.

Podle operátora je již 54 % obyvatel země pokryto infrastrukturou sítě 5G.

Služba 5G operátora je nabízena prostřednictvím kombinace vlastní infrastruktury a smlouvy s Orange. Masmovil má aktuálně 80 megahertzů spektra v pásmu 3,5 GHz pro poskytování 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »