NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange ve Francii testuje samostatnou cloudovou nativní 5G síť

Lannion Francie

Společnost Orange zahajuje ve Francii testovací samostatnou (SA) 5G síť, aby vyhodnotila výhody cloudu, umělé inteligence a nových rádiových technologií z hlediska provozu a zkušeností zákazníků.

V současné době většina sítí 5G používá architekturu Non-Standalone (NSA), která spojuje jádro LTE s novými rádii podporujícími frekvenční pásma 5G. Dalším krokem je nahradit toto vyvinuté jádro novým 5G jádrem nativním pro cloud. Virtualizace klíčových síťových funkcí a agregace dat zrychlí a usnadní zavedení nových služeb a umožní poskytovatelům služeb lépe se přizpůsobit tržním trendům.

SA 5G dále umožní segmentaci sítě a umožní poskytovatelům služeb nabízet zákazníkům přizpůsobené služby, každý s vlastní kvalitou služeb přizpůsobenou jejich konkrétním potřebám.

Myšlenkou je, aby experimentální síť Orange fungovala v zásadě jako plně cloudová síť s „nulovým dotykem“, která automaticky poskytuje služby a opravuje problémy, a zároveň využívá data k optimalizaci infrastruktury. Síť také nabídne pohled na Open RAN a na to, jak může otevřená síť koexistovat s jinými technologiemi.

Síť bude také hostovat informační systém OSS (Operations Support System – správa síťového inventáře a síťové operace) a BSS (Business Support System – CRM a fakturace).

Nasazení začne ve městě Lannion, expanze se očekává v roce 2022.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »