NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange ve Francii testuje samostatnou cloudovou nativní 5G síť

Lannion Francie

Společnost Orange zahajuje ve Francii testovací samostatnou (SA) 5G síť, aby vyhodnotila výhody cloudu, umělé inteligence a nových rádiových technologií z hlediska provozu a zkušeností zákazníků.

V současné době většina sítí 5G používá architekturu Non-Standalone (NSA), která spojuje jádro LTE s novými rádii podporujícími frekvenční pásma 5G. Dalším krokem je nahradit toto vyvinuté jádro novým 5G jádrem nativním pro cloud. Virtualizace klíčových síťových funkcí a agregace dat zrychlí a usnadní zavedení nových služeb a umožní poskytovatelům služeb lépe se přizpůsobit tržním trendům.

SA 5G dále umožní segmentaci sítě a umožní poskytovatelům služeb nabízet zákazníkům přizpůsobené služby, každý s vlastní kvalitou služeb přizpůsobenou jejich konkrétním potřebám.

Myšlenkou je, aby experimentální síť Orange fungovala v zásadě jako plně cloudová síť s „nulovým dotykem“, která automaticky poskytuje služby a opravuje problémy, a zároveň využívá data k optimalizaci infrastruktury. Síť také nabídne pohled na Open RAN a na to, jak může otevřená síť koexistovat s jinými technologiemi.

Síť bude také hostovat informační systém OSS (Operations Support System – správa síťového inventáře a síťové operace) a BSS (Business Support System – CRM a fakturace).

Nasazení začne ve městě Lannion, expanze se očekává v roce 2022.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky