NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Výhody vzdálené správy LTE

Zyxel LTE router

Ať už slouží k záložnímu nebo hlavnímu připojení, 5G/LTE routery představují vynikající volbu pro uživatele, kteří se nacházejí v odlehlých oblastech se špatnou konektivitou nebo kteří potřebují být mobilní.

Ruku v ruce s rozmachem hybridních pracovních modelů dále vzrostla naše závislost na připojení k internetu. A totéž platí také o očekávání uživatelů, protože každý z nás dnes předpokládá, že se bude moct k internetu připojit odkudkoliv a kdykoliv. Tyto dva faktory jsou důvodem popularity 5G/LTE routerů. V nabídce značky Zyxel najdete mobilní routery pro interiérové a venkovní použití, které se dokonale hodí nejen jako záložní řešení v případě výpadku hlavního kabelového připojení k internetu, ale také jako hlavní připojení v místech s pomalým nebo vůbec žádným širokopásmovým připojením a tam, kde je vyžadováno rychlé řešení pro mobilní připojení.

Díky neustále se zlepšujícímu pokrytí 5G sítí stále více zákazníků 5G/LTE technologii používá jako své hlavní připojení. 5G/LTE routery ocení mimo jiné majitelé kaváren, barů a dalších provozoven, které se nacházejí částečně nebo převážně venku, a také všichni, kdo potřebují fungovat prakticky odkudkoli, jako např. stavební společnosti, instalační firmy nebo třeba integrátoři IT.

Bezproblémová konektivita

Dalším důvodem mimořádné popularity 5G/LTE produktů je možnost jejich vzdáleného monitoringu a správy pomocí cloudové platformy Nebula. Tato zařízení jsou na platformě Nebula podporována od začátku letošního roku.

Zákazníci dnes svá 5G/LTE zařízení chtějí prakticky vždy spravovat na dálku. Menší organizace budou správu svých sítí stále častěji svěřovat specializovaným poskytovatelům řízených služeb. Totéž bude platit o organizacích, které 5G/LTE používají jako své hlavní připojení nebo které potřebují pro své mobilní pracovníky zajistit rychlé a snadné připojení. A pokud už správu sítí nebude mít na starosti poskytovatel řízených služeb, pravděpodobně za ni ponese odpovědnost administrátor pracující v centrálním IT oddělení nebo z domova.

Vzdálená správa jednoduše dává smysl, protože nevyžaduje návštěvu na místě instalace z důvodu diagnostiky a řešení problémů a protože je rychlejší a v neposlední řadě pro všechny také levnější. 5G/LTE routery navíc často bývají instalovány na těžko přístupných místech, jako např. vysoko na stěně nebo na speciálním stožáru. A v takových případech je vzdálený přístup k nim lepší, i když se nacházíte přímo na místě jejich instalace.

TZ

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »