NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia předělává japonské výzkumné zařízení, aby předvedla end-to-end Local 5G portfolio a Lab-as-a-Service

Nokia Network Service Platform

Společnost Nokia oznámila otevření svého přepracovaného Advanced Technology Center (ATC), jehož cílem je otestovat a předvést end-to-end portfolio Local 5G zařízení, softwaru a služeb společnosti Nokia. Centrum nyní umožní podnikům, poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) a poskytovatelům infrastruktury podrobně se naučit a porozumět obrovskému potenciálu místní 5G technologie při odemykání nových hodnot a lepších službách svým zákazníkům. ATC také nabídne službu Lab-as-a-Service (LaaS), která zajistí snadný přístup k nejmodernější infrastruktuře a testovacím službám a validaci zařízení, aplikací a řešení.

Nokia získala místní 5G rádiovou licenci od ministerstva vnitra a komunikací, která jí umožňuje demonstrovat místní 5G v části Tokia v Roppongi. ATC pomůže Nokii poskytnout technické školení pro rychlejší nasazení zákazníkům.

Centrum umožní zákazníkům a partnerům společnosti Nokia společně vyvíjet řešení, demonstrovat případy použití a provádět výzkumné inovace za účelem testování různých aplikací pomocí skutečného vybavení a simulace prostředí skutečného použití, aby jim pomohlo zjistit, jak bude technologie fungovat ve scénáři reálného světa. LaaS pomůže podnikům a poskytovatelům služeb urychlit dobu uvádění nových produktů a služeb na trh.

Nokia plánuje další rozšíření místní sítě 5G na pracoviště kanceláře Roppongi a vytvoření prostředí, kde budou moci všichni zaměstnanci v kanceláři používat místní síť 5G.

ATC, založené v roce 2017 jako vlajkové centrum špičkových technologií společnosti Nokia v Japonsku, pomáhá poskytovatelům internetových služeb testovat a provádět demonstrace 5G. Upgradované centrum bude nyní využívat end-to-end 5G produkty Nokia, aby umožnilo ukázky místních 5G, testování integrace a testování propojení s aplikačními partnery třetích stran ve vertikálním segmentu.

NokiaNokia je lídrem v oblasti soukromého bezdrátového připojení na průmyslové úrovni, pohání Průmysl 4.0 a pomáhá podnikům urychlit jejich digitální transformaci. AirScale Radio a soukromá bezdrátová řešení společnosti Nokia, včetně Nokia Digital Automation Cloud a průmyslového soukromého bezdrátového jádra Compact Mobility Unit, se používají k zajištění místního pokrytí 5G kolem ATC. Japonský model Fastmile 5G Gateway společnosti Nokia bude poskytovat pokrytí 5G Wi-Fi pro zařízení Wi-Fi a sítě IP společnosti Nokia budou také použity k zajištění vysokorychlostního připojení mezi Radio, Core a Edge uzly v rámci ATC.

John Lancaster-Lennox, zástupce korporátního ředitele, prezident společnosti Nokia Japan, řekl: „Jsme nadšeni z otevření zcela nového centra pokročilých technologií v naší kanceláři Roppongi v Tokiu. Těšíme se, až předvedeme naše nejnovější inovace 5G a jak fungují, což otevírá nové příležitosti pro naše zákazníky. Lab-as-a-Service společnosti Nokia umožní poskytovatelům komunikačních služeb rychle spouštět inovativní služby a produkty tím, že je budou moci ověřit z hlediska spolehlivosti a výkonu v reálném světě. Centrum umožňuje našim zákazníkům zažít potenciál místního 5G v reálném prostředí. Navíc nám umožňuje školit naše profesionály v simulovaném reálném prostředí a rychle vyřešit jakýkoli problém s nasazením.“

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »