Společnost Viasat oznámila dohodu s Arctic Space Technologies o zřízení a provozování prvního (RTE) zařízení Viasat ve švédském Öjebynu.
Nové umístění je prvním místem RTE společnosti Viasat umístěným v datovém centru, které podle něj umožňuje Edge výpočetní schopnosti pro zpracování, analýzu a optimalizaci v reálném čase. Společnost Arctic Space Technologies provozuje pozemní stanici vedle datového centra provozovaného společností EcoDataCenter a je k němu připojena.
RTE je nová nabídka Ground-Station-as-a-Service (GSaaS), která poskytuje satelitním operátorům a zákazníkům časové sloty na sdílených anténách, spíše než vyžaduje vyhrazenou infrastrukturu pozemních stanic.
„Náš vztah s Arctic Space Technologies hraje nedílnou roli v rozšiřování naší globální stopy RTE a naší schopnosti poskytovat zvýšené pokrytí v kritické polární geografii,“ řekl John Williams, viceprezident, Real-Time Earth ve společnosti Viasat. „Nové švédské umístění poskytne našim RTE komerčním a vládním zákazníkům virtuální přístup k jejich vlastním 7,3m anténním systémům v pásmu S/X/Ka – v ideální polární zeměpisné šířce – se zabezpečenou páteřní komunikací a softwarově definovanými rádii konfigurovanými speciálně pro každý satelitní průchod.”
Společnost Viasat uvedla, že otevření nového zařízení RTE znamená, že společnost může poskytnout polární pokrytí pro vysokorychlostní datové funkce. První švédská pozemní stanice RTE společnosti Viasat má být zprovozněna do dubna 2022.
Nové zařízení RTE ve městě Piteå bude hostit celkem čtyři 7,3metrové antény Viasat v pásmu S/X/Ka a související infrastrukturu. Zákaznické satelity se budou moci připojit k pozemní stanici RTE společnosti Viasat až devětkrát denně.
Nové místo ve Švédsku je šestým RTE podnikem společnosti Viasat na celém světě a jeho druhým v Evropě po závodě v Guildfordu ve Spojeném království, který byl instalován v roce 2018. V současné době síť RTE společnosti Viasat funguje na pěti kontinentech v USA, Velké Británii, Austrálii, Argentině a Ghaně. Společnost SpaceNews uvedla, že se plánují antény v Jižní Africe a severním Japonsku.
Zdroj: datacenterdynamics.com