NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vantage Towers staví v Německu dřevěnou telekomunikační věž

Ecotelligent wooden telco tower

Společnost Vantage Towers postavila svůj první dřevěný strukturovaný telekomunikační stožár v Německu.

Věž Ecopol se nachází v Bechtolsheimu v Porýní-Falcku a je první ze dvou plánovaných dřevěných konstrukcí v rámci pilotního projektu oznámeného v říjnu 2022. Druhá věž se bude nacházet v německém Leiwenu a očekává se, že bude instalována ve 3. čtvrtletí roku 2023.

Konstrukce je vyrobena z recyklovatelného dřeva, což znamená, že má výrazně nižší uhlíkovou stopu ve srovnání se stožáry vyrobenými z oceli.

Věž byla instalována s pomocí finského start-upu pro komunikační věže postavené ze dřeva Ecotelligent. Společnost nabízí tři venkovní varianty věží: Ecopol, což je samostatně stojící nosná konstrukce ve tvaru trojúhelníku vysoká 30 až 40 metrů, Castellum, která je volně stojící, ale čtvercového tvaru a vysoká 10 až 27 metrů, a Barbican, střešní řešení na výšku od čtyř do osmi metrů.

Kai Uebach, výkonný ředitel Vantage Towers Germany, řekl: “S věží Ecopol si Bechtolsheim vybral budoucnost. Budoucnost, ve které je telekomunikační infrastruktura udržitelná a zároveň vizuálně přitažlivá. Jsme velmi rádi, že jsme úspěšně spolu s Ecotelligent realizovali projekt, který je zatím v Německu ojedinělý.“

Vývoj těchto udržitelných věží je součástí trvalého úsilí společnosti Vantage o zlepšení její udržitelnosti. V roce 2021 začala společnost využívat výhradně obnovitelné zdroje energie k napájení své infrastruktury, včetně větrné, solární a vodní energie. Společnost v současné době pilotuje vlastní výrobu obnovitelné energie prostřednictvím větrných turbín a solárních panelů a nahrazuje své dieselové generátory vodíkovými motory.

Alexander Schweltzer, státní ministr na ministerstvu práce, sociálních věcí, transformace a digitalizace spolkové země Porýní-Falc, uvedl: „Zlepšení kvality pokrytí a posílení pokrytí sítě mobilní komunikací jsou hlavními cíli spolkové vlády. Těší mě, že výstavba telekomunikační věže v Bechtolsheimu nejen urychlí expanzi mobilních komunikací ve státě, ale také přispívá k zelenější budoucnosti.“

Vantage Towers v současné době provozuje kolem 83 000 zařízení v 10 zemích, včetně věží, stožárů, střešních stanovišť, distribuovaných anténních systémů a malých buněk.

Zdroj: datacenterdynamics.com