NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vodafone chce získat 2 miliardy eur v IPO Vantage Towers

5G tower

Vodafone se snaží získat 2 miliardy eur v počáteční veřejné nabídce své evropské jednotky telekomunikačních věží ve Frankfurtu, což by podle agentury Bloomberg znamenalo jednu z největších nabídek na akciových trzích v regionu v letošním roce.

Britský telekomunikační gigant uvedl, že má v úmyslu prodat akcie společnosti Vantage Towers AG od 22,50 eur do 29 eur za kus, přičemž konečný počet akcií bude záviset na cenách IPO.

“IPO Vantage Towers jde tempem kupředu,” řekl Vivek Badrinath, výkonný ředitel Vantage Towers. „Dnešní oznámení o cenovém rozpětí je doprovázeno zprávou, že se dva přední světoví investoři zavázali postavit základní kámen našeho IPO nákupem akcií v hodnotě 950 milionů EUR za nabídkovou cenu.“

Badrinath dodal, že vysoká evropská poptávka po datech a připojení je „pohonem růstu v sektoru věží“.

Investiční fond Digital Colony souhlasil s nákupem akcií společnosti Vantage Towers za 500 milionů eur, zatímco další fond RRJ koupí akcie za 450 milionů eur v nabídce, která končí kolem 17. března. Zprávy o účasti společnosti Digital Colony přicházejí po nedávno oznámené dohodě o převzetí poskytovatele síťové infrastruktury Boingo Wireless za 854 milionů dolarů.

Tato nejnovější zpráva představuje trend, protože evropští poskytovatelé se zaměřili na získání hodnoty ze svých věží, stožárů a optických vláken v boji proti účinkům pandemie, jakož i na zvýšení konkurence a regulace.

Jedním z takových příkladů je prodej společnosti Telxius Telecom – dceřiné společnosti společnosti Telefónica – v oblasti telekomunikačních věží v Evropě a Latinské Americe společnosti American Tower Corporation (ATC). Dohoda zahrnovala působivých 30 722 telekomunikačních věží.

S přibližně 82 000 věží v 10 zemích se zdá, že Vodafone má co nabídnout. Společnost uvedla, že výnosy z IPO období použije na splacení části svého dluhu, aby se mohla lépe soustředit na budování 5G sítí.

Zdroj: rcrwireless.com