NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

American Tower opouští Polsko

telco tower antena

Společnost American Tower Corporation (ATC) opustila polský trh a prodala svou místní dceřinou společnost ATC Polska společnosti Emitel, dceřiné společnosti Cordiant Digital Infrastructure. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Dohoda zahrnuje převod 65 věží, čímž se celkové portfolio společnosti Emitel zvýší na 667, z nichž více než 635 bude hostit telekomunikační zařízení.

Portfolio věží společnosti ATC Polska je pronajímáno nájemcům MNO prostřednictvím smluv navázaných na inflaci s dlouhou dobou platnosti, přičemž na nájemní smlouvy s nájemci zbývá v průměru 14 let.

Emitel poznamenal, že nové lokality doplní její stávající síť, přičemž lokality s nízkým poměrem nájmu poskytují dostupnou kapacitu pro další nájemce.

V Polsku Emitel poskytuje webhosting a další služby pro MNO, jako je Orange, Polkomtel, Play a T-Mobile.

„S potěšením oznamujeme akvizici společnosti ATC Polska. Toto portfolio vysoce doplňuje portfolio Emitel a tato transakce nám umožní prohloubit náš vztah s klíčovými MNO a posílit náš rychle rostoucí segment telekomunikační infrastruktury,“ řekl Andrzej Kozlowski, generální ředitel společnosti Emitel.

Emitel také poskytuje služby digitální pozemní televize (DTT) a optickou infrastrukturu po celé zemi.

Varšavský Emitel koupil Cordiant Digital Infrastructure za 477,7 milionů dolarů od Alinda Capital Partners v lednu loňského roku.

Zdroj: datacenterdynamics.com