NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telesat použije síťovou technologii Spacetime společnosti Aalyria pro satelitní konstelaci Lightspeed LEO

Telesat Lightspeed LEO

Satelitní operátor Telesat plánuje použít síťovou technologii Spacetime společnosti Aalyria pro svou satelitní konstelaci Lightspeed.

Spacetime se snaží najít nejlepší cestu pro zákaznická data mezi libovolnými dvěma body na Zemi simulací digitálního dvojčete Země. Aalyria se v roce 2022 oddělila od Googlu a v rámci projektu Tightbeam vyvíjí také hardware pro optiku volného prostoru.

„Schopnosti orchestrace Spacetime společnosti Aalyria jsou klíčovým faktorem při dosahování nejnižší latence, nejvyšší dostupnosti a odolnosti pro splnění závazků ohledně rychlosti poskytování informací a dohod o úrovni služeb pro naše služby LEO podnikové třídy,“ řekl Dave Wendling, technický ředitel Telesat.

„Odborné znalosti a dědictví společnosti Aalyria s Spacetime se dokonale shodují s naší vizí Telesat Lightspeed a jsme přesvědčeni, že toto partnerství přispěje k úspěchu této revoluční sítě.”

Dohoda bude trvat více než 10 let a přichází poté, co Aalyria podepsala podobné dohody s Intelsat, Airbus, Rivada Space Networks, HICO a dalšími.

Očekává se, že flotila společnosti Telesat na nízké oběžné dráze (LEO) Lightspeed začne startovat v polovině roku 2026, přičemž služby polární a globální širokopásmové sítě začnou koncem roku 2027.

Konstelace měla původní start v roce 2020 s 298 satelity, ale vše bylo posunuto na rok 2023 kvůli zpoždění při výběru dodavatele. Toto datum bylo zmeškáno kvůli problémům s dodavatelským řetězcem, takže v srpnu Telesat oznámil, že přechází od dodavatele Thales Alenia Space na MDA.

Očekává se, že přepracovaná konstelace vyjde o 2 miliardy dolarů levněji, částečně díky příspěvkům kanadské vlády, s celkovými náklady na konstelaci 3,5 miliardy dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com