NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC schvaluje satelitní konstelaci Boeing LEO

Boeing LEO satellite constellation

FCC udělila obranné společnosti Boeing licenci na konstrukci, rozmístění a provozování družicové konstelace. Společnost si klade za cíl dodat 147 satelitů, což je pokles z původně navrhovaných 3 000.

Společnost plánuje poskytovat širokopásmové a komunikační služby pro spotřebitele, podniky a vládní zákazníky v USA i na celém světě. Boeing poprvé požádal o povolení pro konstelaci satelitů v roce 2017.

„Pokročilé satelitní širokopásmové služby hrají důležitou roli při propojování obtížně obsluhovatelných komunit,“ řekla předsedkyně FCC Jessica Rosenworcel. “Zavázali jsme se k pečlivému a podrobnému přezkoumání všech takových žádostí a děkuji týmu International Bureau za jejich práci na dokončení tohoto prvního kola žádostí NGSO.”

Satelitní konstelace Boeingu, známá v aplikaci FCC jako V-band Constellation, se bude skládat ze 132 satelitů ve výšce 1056 kilometrů (km) a dalších 15 ve vyšších nadmořských výškách mezi přibližně 27 355 a 44 221 km.

Konstelace by zpočátku poskytovala širokopásmový internet a komunikační služby pro USA, Portoriko a Americké Panenské ostrovy, než se rozšíří do zbytku světa.

FCC schválila žádost společnosti Boeing o použití frekvencí v částech pásma V a pásma Ka, ale zamítla žádost společnosti Boeing o provozování mezidružicových spojů v určitých frekvenčních pásmech, která nejsou v Radiokomunikačních pravidlech ITU mezinárodně přidělena pro pevné družicové služby.

Agentura Reuters uvádí, že v roce 2019 SpaceX Elona Muska naléhalo na FCC, aby odmítlo plán Boeingu s tím, že představuje „jasné nebezpečí škodlivé interference“ pro jiné systémy, nebo „přinejmenším uložila vhodné podmínky, aby zajistila, že operace Boeingu nepoškodí ostatní systémy operátorů.” FCC poznamenává, že Hughes, SES/O3b také vyjádřil obavy ohledně navrhovaného využití frekvence Boeingem.

Podle podmínek licence musí Boeing vypustit polovinu navrhovaných satelitů do listopadu 2027 a zbytek vypustit do listopadu 2030. Společnost údajně požádala o pomalejší zavádění, přičemž pět by mělo být vypuštěno do roku 2027 a zbytek flotily půjde nahoru během 12 let.

Zprávy o konstelaci širokopásmových satelitů Boeing se šíří od roku 2015, přičemž se jako o zájemcích mluvilo o Apple a Google. Společnost původně plánovala vypustit téměř 3000 satelitů, ale od té doby své plány omezila.

Boeing získal v roce 2018 společnost Millennium Space Systems, specialistu na malé satelity, aby zlepšil své schopnosti ve vesmíru.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »