NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

American Tower podepsala komunikační dohodu s MTN Nigeria

telco věž 4G 5G

Africká dceřiná společnost American Tower ATC Africa uzavřela dohodu s MTN Nigeria o posílení konektivity v zemi.

V rámci dohody bude ATC Africa zprostředkovávat nové nájemní smlouvy pro MTN Nigeria na víceleté období, počínaje druhou polovinou příštího roku. Partnerství se zaměří na „řízení udržitelných sítí“.

ATC Africa očekává, že splní požadavky na provoz MTN Nigeria využitím více než 8 000 zařízení věžové společnosti v Nigérii, z nichž podstatná část již zahrnuje řešení zelené energie.

Nová zařízení budou také rozmístěna v souladu se specifikacemi zelené lokality American Tower, potvrdila společnost.

„Věříme, že tato dohoda, která zajišťuje postupný pronájem našeho stávajícího portfolia a silný vývojový kanál, jasně demonstruje odlišnou hodnotu, kterou může ATC Africa svým zákazníkům poskytnout prostřednictvím naší kvality aktiv, možností sestavení na míru, Power-as-a-Service a zelené nabídky,“ řekl Marek Busfy, senior viceprezident a generální ředitel ATC Africa.

Generální ředitel MTN Nigeria Karl Toriola dodal: „Prostřednictvím tohoto partnerství s ATC Africa připravujeme půdu pro novou éru konektivity v Nigérii, která nejenže splňuje rostoucí požadavky našich zákazníků, ale je také v souladu s naším závazkem k udržitelnosti a odpovědnost k životnímu prostředí.”

MTN je největší mobilní operátor v Nigérii s více než 77 miliony předplatitelů.

Telekomunikační společnost v září potvrdila, že ATC v roce 2025 převezme provoz nigerijských věží MTN od IHS Holding.

Společnost MTN poté znovu projednala své smlouvy o věžích v zemi, přičemž pronájem přibližně 2 500 míst její sítě IHS měl dříve vypršet v letech 2024 a 2025.

Pokud jde o American Tower, společnost má pobočky v Nigérii, Ghaně, Jižní Africe, Ugandě, Keni, Nigeru a Burkina-Faso.

V loňském roce společnost ATC Africa podepsala víceletou dohodu o více produktech s Airtel Africa o poskytování svých komunikačních zařízení v Keni, Nigeru, Nigérii a Ugandě na podporu zavádění sítě Airtel.

Společnost American Tower však byla letos v několika sporech a údajně odpojila Telkom Kenya od své infrastruktury věží za to, že minulý měsíc nezaplatila poplatky za pronájem.

Zdroj: datacenterdynamics.com