NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SŽDC přechází na novou telekomunikační síť

MPLS SŽDC

Konsolidace synchronizace telekomunikační sítě SŽDC umožní její další rozvoj a přechod na novou MPLS síť. Zakázka byla zahájena již v létě testováním chystaných změn v síti, protože veškeré práce budou probíhat za plného provozu. Dokončení stavby je naplánováno na konec tohoto roku.

Primárním cílem projektu je zajištění podmínek pro fungování aktuálně využívaných technologií a služeb běžících v rámci dosluhující telekomunikační sítě v nově se rozvíjející MPLS síti. Ve staré síti přitom běží řada klíčových technologií, mezi které patří GSM-R, železniční telefonní síť, VoIP dispečerské hlasové sítě, kamerové systémy, informační zařízení a rozhlasy, bezpečnostní a požární systémy, přenosy související s napájením trakce a diagnostika zabezpečovacích zařízení.

Veškeré práce od výměny zařízení a instalace softwaru až po celkový upgrade MPLS sítě budou probíhat za plného provozu, klíčová je tak u této zakázky pečlivá příprava. I proto již v průběhu léta probíhaly testy všech chystaných změn sítě a upgradů v rámci testovacího polygonu SŽDC.

V rámci této zakázky tak konkrétně budou připraveny dva nové zdroje synchronizačního signálu s podporou synchronního Ethernetu (SyncE). Pro zajištění spolehlivého šíření synchronního Ethernetu navíc musí proběhnout softwarový upgrade celé MPLS sítě na verzi, která plně podporuje šíření SyncE. Proto bude potřeba v celé síti vyměnit i několik částí zařízení, které SyncE nepodporují.

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »