NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange Polsko zahájil testování 5G ve Varšavě

Varšava Polsko

Mobilní operátor Orange Poland ve spolupráci se společností Ericsson spustil testovací síť 5G ve Varšavě. Síť umožňuje rychlost stahování téměř 900 Mb/s. Jedná se o první 5G testování v takovém měřítku prováděné venkovním prostředí v Polsku. Celkem bylo instalováno devět základnových stanic 5G ve čtvrtích Ochota a Powisle v hlavním městě. Síť 5G využívá rádiový kanál o šířce 80 MHz na kmitočtech v pásmu 3,6–3,8 GHz.

Základnové stanice 5G byly rozmístěny tak, aby vytvořily kompletní 5G síť, schopnou přepínat mezi vysílacími stanovištěmi bez ztráty spojení a využívat páteřní sítě LTE operátora Orange Poland. Všechny základní stanice 5G jsou do páteřní síti připojeny pomocí optických přípojek 10 Gb/s. Testovaná zařízení od společnosti Ericsson používající non-standalone architekturu, (tj. kombinovanou architekturu 4G/5G).

Přístup k síti mají všichni předplatitelé operátora, kteří mají k dispozici smartphony nebo směrovače 5G.

Společnost Orange Poland testovala technologii 5G již dříve v Gliwicích a Zakopaném. V Zakopaném využívá operátor zařízení od společnosti Ericsson, v Gliwicích pak spolupracuje se společností Huawei.

Zdroj: Telecompaper

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »