NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange Polsko zahájil testování 5G ve Varšavě

Varšava Polsko

Mobilní operátor Orange Poland ve spolupráci se společností Ericsson spustil testovací síť 5G ve Varšavě. Síť umožňuje rychlost stahování téměř 900 Mb/s. Jedná se o první 5G testování v takovém měřítku prováděné venkovním prostředí v Polsku. Celkem bylo instalováno devět základnových stanic 5G ve čtvrtích Ochota a Powisle v hlavním městě. Síť 5G využívá rádiový kanál o šířce 80 MHz na kmitočtech v pásmu 3,6–3,8 GHz.

Základnové stanice 5G byly rozmístěny tak, aby vytvořily kompletní 5G síť, schopnou přepínat mezi vysílacími stanovištěmi bez ztráty spojení a využívat páteřní sítě LTE operátora Orange Poland. Všechny základní stanice 5G jsou do páteřní síti připojeny pomocí optických přípojek 10 Gb/s. Testovaná zařízení od společnosti Ericsson používající non-standalone architekturu, (tj. kombinovanou architekturu 4G/5G).

Přístup k síti mají všichni předplatitelé operátora, kteří mají k dispozici smartphony nebo směrovače 5G.

Společnost Orange Poland testovala technologii 5G již dříve v Gliwicích a Zakopaném. V Zakopaném využívá operátor zařízení od společnosti Ericsson, v Gliwicích pak spolupracuje se společností Huawei.

Zdroj: Telecompaper

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »