NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Přichází nová éra IoT napájení přes Ethernet

IoT napájení přes Ethernet

ON Semiconductor mobilizuje podporu nového standardu IEEE 802.3bt pro své produkty a technologie a připravuje se tak na novou éru Internetu věcí (IoT). Nový standard umožňuje napájení přes ethernetové rozhraní (Power on Ethernet, PoE), kdy vysokorychlostnímu přenosu v rámci místní sítě (LAN) přidává možnost napájení s maximální spotřebou až 90 W.

PoE stává důležitým trhem při transformaci IoT i každého vertikálního trhu, takže se nabízí potenciál vytvořit sofistikovanější koncové body, které by fungovaly napříč velkými sítěmi.

Standard IEEE 802.3bt umožňuje optimalizovat řízení spotřeby pomocí nové funkce Autoclass, která umožňuje napájeným zařízením (PD) komunikovat s napájecím zařízením (PSE) a sdělit mu své specifické požadavky na napájení. To pak PSE umožňuje dodávat každému PD přesné množství energie a maximalizovat tak dostupnou energii a přenosovou kapacitu.

Dříve by některé aplikace vyžadovaly vyhrazený, samostatný zdroj energie, avšak díky standardu IEEE 802.3bt bude možné těmto aplikací poskytovat napájení i připojení po jednom vedení.

„Napájení přes Ethernet je v současnosti jedním z nejrychleji rostoucích trhů výkonových polovodičů, se složenou průměrnou mírou růstu 14 % pro období od roku 2017 do roku 2022,“ říká Kevin Anderson, senior analytik společnosti HIS Markit. „Nové možnosti napájení definované v IEEE 802.3bt umožňují nové aplikace, jako je připojené osvětlení s vyšším výkonem, dohledové kamery s vysokým rozlišením či vysoce výkonné rádiové přístupové body.“

Mimoto nová verze PoE také zjednoduší topologii sítě a poskytne robustnější uživatelské prostředí „plug and play“.

„Jako společnost zaměřená na energetickou účinnost jsme opravdu nadšeni, že můžeme pomoci při dosažení plného potenciálu PoE,“ říká Ryan Cameron, viceprezident ON Semiconductor pro průmyslová a off-line řešení. „Prostřednictvím nabídky kompletní řady řešení kompatibilních s IEEE 802.3bt chceme tuto technologii zpřístupnit všem vývojovým inženýrům, aby mohli vyvíjet ještě více připojených zařízení s garantovanou interoperabilitou.“

Rozhraní kontrolérů ON Semiconductor NCP1095 a NCP1096 zahrnují všechny funkce potřebné k implementaci rozhraní PoE, včetně detekce, automatické klasifikace a omezení proudu.

Kontroléry využívají buď externí (NCP1095) nebo interní (NCP1096) hot-swap tranzistory FET. Integrovaný hot-swap FET v NCP1096 je vybaven nejnižším odporem, který je k dispozici v PoE kontroléru typu 3 nebo typu 4. Kontroléry dále doplňuje NCP1566 DC-DC Controller, FDMC8622 Single MOSFET a FDMQ8203 a FDMQ8205A GreenBridge Quad MOSFETy, které byly vyvinuty tak, aby poskytovaly účinnější alternativu k diodovému můstku v PoE aplikacích.

Tyto obvody společně umožňují rozhraní PoE až do standardní maximální spotřeby 90 W nebo proprietární řešení 100 W, pokud je potřeba více energie.

Zdroj: DataCenterNews