NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Starlink se blíží budování satelitní základnové stanice na ostrově Man

Starlink satellite base station Isle of Man

Starlink společnosti SpaceX by mohl plánovat výstavbu satelitní základnové stanice na ostrově Man.

The Telegraph uvádí, že firma podporovaná Elonem Muskem je v závěrečných fázích zajištění licence na výstavbu pozemní stanice na ostrově v Irském moři mezi Anglií a Irskem.

Záznamy ostrovního komunikačního regulátora CURA ukazují, že Starlink už má telekomunikační licenci k provozu a právo instalovat zařízení na ostrově.

Telegraph uvedl, že přenos z ostrova Man do satelitní sítě by Starlinku umožnil využít méně přeplněných vzduchových vln ostrova, které se udělují odděleně od britských. Společnost byla údajně jedinou, která projevila zájem o více pásem spektra, uvedla CURA.

V březnu bylo oznámeno, že britská firma Arqiva získala kontrakt na poskytování bran pro pozemní stanice Starlink ve Velké Británii.

Starlink již dříve oznámil partnerství se společností Google na hostování pozemních stanic v datových centrech vyhledávacího giganta.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: u/darkpenguin22 via Reddit

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »