NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnosti Nokia a A1 Austria dosáhly rychlosti stahování 2 Gbps

Nokia AirScale Baseband

Společnosti Nokia a A1 Telekom Austria dosáhly rychlosti stahování dat 2 Gb/s v síti operátora Standalone 5G (SA 5G).

Toho bylo dosaženo po implementaci tříkanálové agregace (3CA) pro dosažení vyšší propustnosti a většího pokrytí.

Zkouška smíchala dva středopásmové nosiče v pásmu 3,5 GHz TDD plus jednu nosnou kapacitu v 2 100 MHz FDD pro celkovou šířku pásma 160 MHz.

K provedení zkoušky Nokia poskytla své AirScale 5G, zatímco 5G smartphone byl testován prostřednictvím komerčního 5G CPE na 5G síti A1 Austria.

Nokia říká, že test byl na svém vrcholu schopen dosáhnout rychlosti stahování dat 2 Gbps.

Mezitím pomocí 3CA dokázal A1 Telekom zvýšit dostupnou šířku pásma pro mobilní uživatele spojením svých aktiv v oblasti spektra.

Podle společnosti Nokia lze agregaci operátorů také použít ke smíchání spektra v nízkém pásmu se spektrem středního pásma, aby se rozšířil rozsah pokrytí vysokými rychlostmi stahování dat.

„Maximalizace našich aktiv v oblasti spektra zvýší pokrytí, kapacitu a výkon a jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem, společností Nokia, abychom využili plného potenciálu technologie 5G,“ řekl CTO A1 Austria Alexander Stock, který testy označil za milník.

Zdroj: datacenterdynamics.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »