NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Spark New Zealand se spojil s Lynk pro přímé satelitní služby

Spark New Zealand

Novozélandské telco Spark plánuje ve spolupráci s Lynk Global spustit přímou direct-to-cell satelitní službu.

Spark nedávno uvedl, že zkušební verze má být spuštěna do konce roku. Počáteční zkušební služba umožní pravidelné zasílání textových zpráv během dne, přičemž v roce 2024 bude směřovat k pravidelnějšímu provozu, protože bude rozmístěno více komerčních satelitů, včetně hlasových a datových.

Zpočátku bude mít podskupina mobilních zákazníků Spark možnost přihlásit se k bezplatné zkušební verzi, než bude rozšířena pro další zákazníky, jakmile bude online více satelitů.

Nové partnerství navazuje na distribuční smlouvu se společností Netlinkz poskytující síťové služby, která zákazníkům Sparku poskytuje služby připojení Starlink. Dohoda následuje po úspěšné zkoušce s řadou novozélandských podniků.

Produktová ředitelka Spark, Tessa Tierney, řekla: „Věříme, že satelit hraje důležitou roli při spojování Aotearoa na Novém Zélandu. A jakmile bude vypuštěno více satelitů a služba bude k dispozici šířeji, umožní to našim mobilním zákazníkům začít používat své telefony ve více oblastech, které nejsou dostupné tradičním mobilním pokrytím.“

Tierney dodala: „Toto partnerství s Lynkem a naše partnerství s NetLinkz za účelem nabídky služeb satelitního obchodního připojení jsou součástí širší strategie společnosti Spark využívat satelit jako součást naší nabídky připojení pro zákazníky. Pokračujeme ve spolupráci s těmito a dalšími potenciálními partnery na rozšíření služeb, které Spark může nabídnout.“

Lynk loni vyslal do vesmíru svůj první satelit Lynk Tower 1. V lednu byly na oběžnou dráhu vypuštěny další dva. Po komerčním spuštění se orbitální základnové stanice budou moci připojit ke stávajícím standardním mobilním zařízením na Zemi a poskytovat konektivitu 2G, 4G a 5G, tvrdí společnost.

Minulý měsíc konkurenční telco 2degrees oznámilo vlastní zkušební verzi s Lynkem, využívající službu pro backhaul a firemní zákazníky.

Lynk podepsal obchodní smlouvy s více než 25 MNO pokrývajícími více než 40 zemí, včetně Vodafone Ghana, Globe Telecom na Filipínách, Telecel’s Centrafrique ve Středoafrické republice a Rogers v Kanadě.

One NZ (dříve Vodafone NZ) spolupracuje se společností Starlink pro služby přímého přenosu. Starlink již dříve podepsal přímé smlouvy s T-Mobile v USA, Rogers v Kanadě a Salt ve Švýcarsku, stejně jako backhaul dohodu s KDDI v Japonsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »