NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Starlink společnosti SpaceX má jeden milion aktivních předplatitelů

SpaceX's satellite-based Internet service Starlink

Satelitní internetová služba Starlink společnosti SpaceX má více než milion aktivních předplatitelů, tvrdí společnost.

Raketová společnost to oznámila na Twitteru, sociální síti, kterou vlastní její generální ředitel Elon Musk.

Caleb Henry, hlavní analytik satelitního a kosmického sektoru ve společnosti Quilty, poznamenal, že “tímto tempem je Starlink měsíce daleko od společnosti Hughes (která má ~1,2 milionu) jako největšího světového poskytovatele satelitního internetu pro spotřebitele.”

V září Musk řekl, že společnost vyrobila jeden milion terminálů, přibližně dva roky po spuštění služby. S příchodem nových uživatelů online však jednotlivé rychlosti klesaly – něco, co se podle očekávání zlepší s dalšími starty satelitů.

Nedávno SpaceX požádala Federální komunikační komisi (FCC) o vybavení svých satelitů Starlink druhé generace hardwarem s přímým připojením k mobilní síti. FCC již dříve schválila firemní aplikaci Starlink Gen2 pro rozmístění 7 500 satelitů.

SpaceX také oznámila partnerství s T-Mobile za účelem využití Starlink k poskytování internetových služeb do odlehlých oblastí USA.

Zdroj: datacenterdynamics.com