NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Španělská vláda kupuje 3% podíl ve společnosti Telefonica

Sociedad Estatal de Participaciones Industriales (SEPI)

Španělská vláda získala tříprocentní podíl v mobilním operátorovi Telefónica.

Byl zakoupen prostřednictvím státní holdingové společnosti Sociedad Estatal de Participaciones Industriales (SEPI).

SEPI koupila 175 milionů akcií v hodnotě přibližně 698 milionů EUR, přičemž vláda se zaměřovala na případný 10procentní podíl.

„Vstup SEPI, akcionáře s dlouhodobým závazkem, poskytne Telefónice větší akcionářskou stabilitu k dosažení jejích cílů a přispěje k ochraně strategických schopností společnosti, která je strategická pro (španělské) národní zájmy,“ uvedla SEPI v prohlášení.

Španělská vláda loni uvedla, že plánuje koupit Telefónicu, aby odvrátila zájem saúdskoarabské telekomunikační společnosti STC Group.

STC Group souhlasila, že v září zaplatí 2,25 miliardy dolarů za převzetí 9,9procentního podílu ve společnosti Telefónica, čímž se stala v té době největším akcionářem společnosti. To nyní překoná španělská vláda.

Saúdská společnost uvedla, že nemá v úmyslu „získat kontrolu nebo většinový podíl“ v Telefónice.

Krátce poté španělská vláda uvedla, že před udělením souhlasu s akvizicí prověří akvizici STC.

Vzhledem k tomu, že Telefónica je považována za poskytovatele obranných služeb, ministerstvo obrany musí zvážit akvizice a podíly mezi 5 a 10 procenty, než budou moci být schváleny.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »