NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Somálské telco Hormuud spouští službu 5G

Somálsko vlajka

Hormuud Telecom spustil služby 5G v několika částech Somálska a stal se tak prvním telekomunikačním operátorem v zemi, který tak učinil.

Od 21. března získali zákazníci se 4G bezplatné upgrady na plány 5G.

Servis byl zapnut v částech Mogadišo, Kismayo, Galkayo a Baidoa, Dhusamareeb, Beledwayne, Afgoye, Merca a Dhobley.

Hormuud tvrdí, že jeho pokrytí 5G v těchto lokalitách je až 81 procent.

Telco společnost poznamenává, že 5G jí umožní podporovat nasazení produktů IoT, které upgradují systémy řízení katastrof společnosti Hormuud pomocí senzorů v reálném čase.

„S tím, jak Somálsko postupuje ke stabilitě, se spuštění služeb 5G společností Hormuud Telecom ukazuje jako kritický milník,“ řekl somálský ministr telekomunikací Jama Hassan Khalif.

„Tato iniciativa je víc než jen technologický pokrok; je to symbol odhodlání naší země k růstu a neustálému zlepšování.”

Společnost Hormuud se sídlem v Mogadišu, založená v roce 2002, která má v Somálsku odhadem čtyři miliony předplatitelů, získala první licenci na využívání spektra v zemi již v roce 2022.

Somálsko má rozvíjející se mobilní trh a odhaduje se, že více než 90 procent somálské populace má přístup k mobilnímu telefonu, přičemž asi 70 procent země je pokryto službami 4G.

Somálská síťová infrastruktura v posledních letech utrpěla uprostřed desetiletí občanské války. Hormuud již dříve obvinil somálskou militantní skupinu Al-Shabab z úmyslného ničení telekomunikační infrastruktury.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »