NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Sofistikovaná mesh WiFi se špičkovým zabezpečením

COVR-2202

Společnost D-Link oznámila zavedení inovativních bezpečnostních funkcí pro svůj AC2200 třípásmový mesh WiFi systém (COVR-2202), aby dokázal ještě lépe plnit požadavky moderní chytré domácnosti – poskytovat rychlé, bezproblémové a bezpečné WiFi připojení s celoplošným pokrytím bez mrtvých zón.

Stávající majitelé COVR-2202 mohou nové zabezpečovací funkce přidat do svého zařízení jednoduše upgradováním na nejnovější firmware.

Doplnění nových funkcí je součástí záměru společnosti D-Link nasadit ochranu od McAfee do svojí řady domácích routerů a WiFi řešení, mezi něž patří také nedávno uvedené Smart Mesh WiFi routery EXO (DIR-1960, DIR-2660 a DIR-3060).

Ochrana McAfee Secure Home Platform dává uživatelům úplnou kontrolu nad jejich zařízeními a zaručuje, že bude první, kdo rozpozná potenciálně nebezpečné aktivity a bude na ně reagovat. Zjistí například zařízení, která se chtějí připojit k nebezpečným adresám, nebo neznámá zařízení, která se pokoušejí připojit k vaší síti, a umožňuje zablokovat připojení k síti jakýmkoli zařízením. Umí spolupracovat také s hlasovou asistentkou Amazon Alexa, což přináší zcela nový způsob ovládání sítě pomocí hlasových příkazů. Uživatelé mohou sledovat svoji síť, blokovat zařízení a rychle reagovat na upozornění ze sítě, aniž by museli hnout prstem. Dvouleté předplatné McAfee LiveSafe umožňuje instalaci antivirového softwaru na neomezený počet počítačů, tabletů a chytrých telefonů.

COVR-2202 spolupracuje s dosavadním domácím routerem a rozšiřuje dosah sítě tak, aby fungovala spolehlivě po celém domě. Každý bod vytváří vlastní vysokorychlostní WiFi zónu, takže uživatelé mohou spouštět datově náročné multimediální aplikace z libovolného kouta domu.

Bezproblémová konektivita bez použití vyrovnávací paměti je zajišťována vestavěnými technologiemi Smart Roaming, MU-MIMO a Smart Steering. Díky nim mohou uživatelé streamovat média nebo telefonovat přes internet po celém domě, aniž by docházelo k výpadkům či zasekávání, a to ani při přecházení z místnosti do místnosti.

Dodávaná sada obsahuje dvojici vysoce výkonných AC2200 třípásmových síťových přístupových bodů COVR, které eliminují mrtvé WiFi zóny a zajistí rychlé WiFi připojení v domech s plochou až 550 m2.

Klíčové vlastnosti COVR-2202 zahrnují:

  • Třípásmový AC2200 – dvě 5GHz pásma s rychlostí až 866 Mb/s a jedno 2,4GHz pásmo s rychlostí až 400 Mb/s.
  • Smart Backhaul – vyhrazené 5GHz backhaul pásmo pro komunikaci mezi body COVR zajišťuje optimalizaci šířky pásma v celé WiFi síti.
  • Smart Roaming – automatické připojování k nejsilnějšímu signálu při přecházení z místnosti do místnosti odstraňuje potřebu odpojení a opětovného připojení.
  • Technologie MU-MIMO – vytváří výkonnou, rychlou a velmi efektivní WiFi síť, která zvládne větší počet připojených zařízení.
  • Rozšiřitelná síť – COVR je škálovatelné řešení. Stačí přidat další body COVR tam, kde potřebujete větší pokrytí.
Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »