NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Sofistikovaná mesh WiFi se špičkovým zabezpečením

COVR-2202

Společnost D-Link oznámila zavedení inovativních bezpečnostních funkcí pro svůj AC2200 třípásmový mesh WiFi systém (COVR-2202), aby dokázal ještě lépe plnit požadavky moderní chytré domácnosti – poskytovat rychlé, bezproblémové a bezpečné WiFi připojení s celoplošným pokrytím bez mrtvých zón.

Stávající majitelé COVR-2202 mohou nové zabezpečovací funkce přidat do svého zařízení jednoduše upgradováním na nejnovější firmware.

Doplnění nových funkcí je součástí záměru společnosti D-Link nasadit ochranu od McAfee do svojí řady domácích routerů a WiFi řešení, mezi něž patří také nedávno uvedené Smart Mesh WiFi routery EXO (DIR-1960, DIR-2660 a DIR-3060).

Ochrana McAfee Secure Home Platform dává uživatelům úplnou kontrolu nad jejich zařízeními a zaručuje, že bude první, kdo rozpozná potenciálně nebezpečné aktivity a bude na ně reagovat. Zjistí například zařízení, která se chtějí připojit k nebezpečným adresám, nebo neznámá zařízení, která se pokoušejí připojit k vaší síti, a umožňuje zablokovat připojení k síti jakýmkoli zařízením. Umí spolupracovat také s hlasovou asistentkou Amazon Alexa, což přináší zcela nový způsob ovládání sítě pomocí hlasových příkazů. Uživatelé mohou sledovat svoji síť, blokovat zařízení a rychle reagovat na upozornění ze sítě, aniž by museli hnout prstem. Dvouleté předplatné McAfee LiveSafe umožňuje instalaci antivirového softwaru na neomezený počet počítačů, tabletů a chytrých telefonů.

COVR-2202 spolupracuje s dosavadním domácím routerem a rozšiřuje dosah sítě tak, aby fungovala spolehlivě po celém domě. Každý bod vytváří vlastní vysokorychlostní WiFi zónu, takže uživatelé mohou spouštět datově náročné multimediální aplikace z libovolného kouta domu.

Bezproblémová konektivita bez použití vyrovnávací paměti je zajišťována vestavěnými technologiemi Smart Roaming, MU-MIMO a Smart Steering. Díky nim mohou uživatelé streamovat média nebo telefonovat přes internet po celém domě, aniž by docházelo k výpadkům či zasekávání, a to ani při přecházení z místnosti do místnosti.

Dodávaná sada obsahuje dvojici vysoce výkonných AC2200 třípásmových síťových přístupových bodů COVR, které eliminují mrtvé WiFi zóny a zajistí rychlé WiFi připojení v domech s plochou až 550 m2.

Klíčové vlastnosti COVR-2202 zahrnují:

  • Třípásmový AC2200 – dvě 5GHz pásma s rychlostí až 866 Mb/s a jedno 2,4GHz pásmo s rychlostí až 400 Mb/s.
  • Smart Backhaul – vyhrazené 5GHz backhaul pásmo pro komunikaci mezi body COVR zajišťuje optimalizaci šířky pásma v celé WiFi síti.
  • Smart Roaming – automatické připojování k nejsilnějšímu signálu při přecházení z místnosti do místnosti odstraňuje potřebu odpojení a opětovného připojení.
  • Technologie MU-MIMO – vytváří výkonnou, rychlou a velmi efektivní WiFi síť, která zvládne větší počet připojených zařízení.
  • Rozšiřitelná síť – COVR je škálovatelné řešení. Stačí přidat další body COVR tam, kde potřebujete větší pokrytí.
Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »