NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vysokorychlostní LiFi systém Trulifi

Truelifi Signify

Systém Trulifi je schopen lidem poskytovat spolehlivé, bezpečné a rychlé připojení i na cestách. Pilotním projektem je spolupráce s italskou firmou Ellamp Spa, která navrhuje a vyrábí interiérové systémy a komponenty pro veřejnou a soukromou silniční a železniční dopravu. Ta zakomponovala systém Trulifi do autobusů. Tato inovace poskytne cestujícím nejen lepší připojení, ale také větší komfort díky možnosti ovládat klimatizaci nebo osvětlení nad vlastním sedadlem, případně objednání cateringu. Tento krok navazuje na nedávné oznámení spolupráce se společností Latécoère na instalaci systému Trulifi do osobních letadel.

Spolupráce s Ellamp by měla přinést poznatky o tom, zda může být propojení řídicích a mediálních systémů zjednodušeno připojením jednotlivých uživatelů pomocí LiFi. V dalším kroku, až poskytovatelé telekomunikačních služeb poskytnou podporu širokopásmového připojení i do pohybujících se vozidel, budou cestující také moci využít připojení vlastních zařízení k internetu pomocí Trulifi.

Systémy Trulifi jsou vysoce stabilní, protože signál není ovlivňován pohyby dopravního prostředku. Technologie využívá přímé viditelnosti (line-of-sight), která cestujícím poskytne vlastní zabezpečenou LiFi síť, namísto toho, aby sdíleli radiové vlny s ostatními. Systém využívá infračervené světlo, takže funguje za jakýchkoliv světelných podmínek.

Firma Ellamp se navíc rozhodla využít infrastrukturu Trulifi k tomu, aby umožnila cestujícím ovládat klimatizaci a osvětlení jejich vlastního sedadla, nebo si objednat občerstvení pomocí jednotlivých ovládacích panelů.

Společnost Signify minulý měsíc oznámila spolupráci se společností Latécoère, předním poskytovatelem systémů pro největší světové výrobce letadel, s cílem rozšířit LiFi v komerčních letadlech.

V letadlech bude Trulifi použito k propojení palubních přehrávačů médií zabudovaných v opěrkách jednotlivých sedadel s komunikačním systémem letadla, čímž pasažérům poskytne silné a rychlé bezdrátové připojení, které neruší citlivé palubní systémy a ani není ovlivněno pohybem letadla. Díky tomu, že se jedná o bezdrátové řešení, tak se zároveň sníží i hmotnost samotného letadla a tím pádem i spotřeba paliva. V budoucnosti pak cestující budou moci k palubním médiím a internetu připojit i svá vlastní zařízení.

Signify uvedlo systém Trulifi v první polovině letošního roku a prozatím má za sebou přes 100 instalací, což dokazuje rostoucí poptávku po této technologii jak v kancelářích, pohostinství, vládních institucích, tak v průmyslu. Trulifi kombinuje energeticky úsporné LED osvětlení se spolehlivým, zabezpečeným a obousměrným bezdrátovým připojením s rychlostí až 250 Mb/s.