NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Samsung rozšiřuje možnosti vRAN o podporu pásma C

Samsung company building

Korejský výrobce Samsung Electronics nedávno oznámil, že jeho komerční 5G virtualizovaný RAN (vRAN) nyní podporuje jeho nejnovější C-Band Massive MIMO rádia.

Ve zprávě také společnost uvedla, že dosáhla rychlosti 5G vRAN přesahující 1,5 Gb/s ve spektru C-Band. S těmito výsledky – provedenými na demonstraci v laboratoři společnosti Samsung v Koreji – společnost pokračuje v rozšiřování limitů výkonu vRAN z loňské nízkopásmové podpory středního pásma.

Společnost Samsung v současné době také provádí zkoušky s využitím těchto produktů a plánuje komercializaci řešení v průběhu roku 2021.

Demonstrace využila novou technologii E-UTRAN nové rádiové duální konektivity (EN-DC) kombinující 40 MHz frekvence 4G a 100 MHz frekvence 5G ve spektru C-Band. Díky přístupu dvojího připojení dosáhl korejský prodejce na jednom uživatelském zařízení celkově 2,25 Gb/s. Pro demonstraci Samsung použil své nejnovější virtualizované RAN, C-Band 64T64R Massive MIMO rádio a cloudové 5G jádro.

Společnost Samsung vRAN, která se v USA již poskytuje služby v nízkopásmovém spektru, prokázala svou schopnost podporovat Massive MIMO rádia prostřednictvím tohoto úspěchu, uvedl prodejce.

„Prvním spojením našeho skutečného řešení vRAN a výkonného masivního MIMO rádia C-Band 64T64R dosáhl Samsung v oboru významného průlomu, který desetkrát zvýšil propustnost, zlepšil uživatelskou zkušenost a ukázal své vedoucí postavení ve virtualizované technologii,“ řekl Junehee Lee, EVP a vedoucí výzkumu a vývoje ze Samsung Electronics.

Společnost Samsung zdůraznila, že nové řešení ukazuje, jak vRAN společnosti poskytuje výkonovou paritu s tradičním hardwarovým vybavením, přičemž pokrývá spektrum od nízkopásmového až po střední pásmo a podporuje jak venkovní, tak vnitřní rádiová řešení pro nosné i soukromé sítě.

„Provozovatelé nám neustále říkají, že virtualizace RAN je prioritou, protože se snaží urychlit nasazení svých 5G sítí a služeb,“ řekl Peter Jarich, vedoucí GSMA Intelligence. „Nejnovější demonstrace společnosti Samsung budou dobře přijaty, což bude signalizovat, že 5G vRAN je životaschopná volba, která dosahuje výkonu srovnatelného s účelovým hardwarem.“

Společnost Samsung nedávno oznámila své kompletní portfolio řešení v pásmu C, včetně makro a mikro radiopřijímačů, řešení pro vnitřní použití, nástrojů pro optimalizaci sítě a také rádio C-Band Massive MIMO, které již bylo komerčně odesláno do USA v průběhu roku 2020.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Samsung

@RadekVyskovsky

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »