NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rekordní rychlost 2 gigabity za sekundu (Gb/s) v síti 4G

LTE 2Gb

Ericsson, Telstra, Qualcomm a NETGEAR dosahují v živé demonstraci rychlost 2 Gb/s.

Společnosti Ericsson (NASDAQ: ERIC),Telstra, NETGEAR a Qualcomm Technologies, Inc., dceřiná firma společnosti Qualcomm Incorporated, oznámily, že dosáhly rekordní rychlosti 2 gigabity za sekundu (Gb/s) v síti 4G v rámci laboratorního testování s pomocí nového komerčního čipu.

Špičkové rychlosti bylo možné dosáhnout díky zařízení Baseband 6630 společnosti Ericsson, systému Radio 4415 a nejnovějšímu síťovému softwaru Gigabit LTE. Extrémní rychlost umožňuje sdružení pěti nosných vln 20 MHz LTE napříč třemi různými frekvenčními pásmy, kde každá nosná vlna používá technologie 4×4 MIMO a 256 QAM.

Během demonstrace bylo dosaženo rychlosti 2 Gb/s prostřednictvím agregace 100MHz intervalu spektra napříč pásmy 1, 3 a 7 za použití mobilního routeru NETGEAR Nighthawk vybaveného prvním modemem LTE v kategorii 20 na světě, Qualcomm® Snapdragon™ X24 LTE.

Výkonný ředitel divize sítí skupiny Telstra Mike Wright říká: „Kvůli neustále rostoucí poptávce po datech a potřebě poskytnout našim zákazníkům vynikající uživatelskou zkušenost se snažíme přinášet nová řešení a rozvíjet pokročilé technologie. Po prvním zprovoznění sítě Telstra s možností přenosu 1gigabitovou rychlostí v lednu 2017 jsme potěšeni, že opět spolupracujeme se společnostmi Ericsson a Qualcomm, abychom tentokrát rychlost sítě zdvojnásobili. Uvedený úspěch dokládá naše trvalé snahy o inovace ve sféře technologie LTE, což našim zákazníkům přináší bezkonkurenční kvalitu sítí a zároveň připravuje naše sítě na budoucí růst.“ První ukázka rychlostí 1 Gb/s na světě přišla v listopadu 2015 a první komerční představení gigabitové sítě LTE se odehrálo v lednu 2017. Současný nejnovější technologický průlom urychluje společná snaha společností Ericsson, Telstra, Qualcomm Technologies a NETGEAR. Cílem je nabídnout nejlepší gigabitovou síť LTE na světě, jež připraví prostor pro vylepšené možnosti a výkon při přechodu na technologii 5G.

Serge Willenegger, výkonný viceprezident a generální manažer divizí sítě 4G/5G a průmyslový internet věcí společnosti Qualcomm Wireless GmbH, říká: „Dosažením tohoto významného milníku pomáháme operátorům plně mobilizovat jejich spektra a maximalizovat kapacitu gigabitových sítí LTE. Výrobcům mobilních zařízení umožňujeme představit nové služby, které by měly dle očekávání v blízké budoucnosti nabízet sítě 5G.“