První průmyslový Gigabit LTE modem

Snapdragon X24 Gigabit LTE modem

Na Mobile World Congress 2018 Qualcomm představí první modem Kategorie 20 LTE na světě, který podporuje rychlost stahování až 2 gigabity za sekundu (Gbps) – Qualcomm Snapdragon X24.

Prostřednictvím své dceřiné společnosti již Qualcomm zahájil výrobu vzorků Snapdragonu X24 – svého multimodálního modemu LTE osmé generace a třetí generace řešení Gigabit LTE – a první čip postavený na 7 nm FinFET procesu.

Serge Willenegger, z Qualcomm Wireless, uvedl: “Jako první Gigabit LTE modem s dosahovanou rychlostí až 2 Gb/s, modem Snapdragon X24 LTE nastavuje významný milník v mobilním průmyslu pro vylepšené mobilní širokopásmové připojení a poskytuje extrémně důležitou gigabitovou vrstvu pokrytí pro komerční sítě 5G a mobilní zařízení, která by se měla začít spouštět v roce 2019.

Na MWC mohou být návštěvníci svědky živé demonstrace rychlostí 2 Gb/s modemu Snapdragon X24 LTE. Koncem roku 2018 očekává společnost Qualcomm první komerční zařízení.

Qualcomm Technologies – dceřiná společnost Qualcomm – oznamuje bezdrátové koncové služby společnosti Qualcomm – řadu softwarových služeb zaměřených na potřeby zákazníků Enterprise a IIoT, kteří potřebují připojit a řídit dlouhé životní cykly četných inteligentních bezdrátových zařízení prostřednictvím svých cloudových platforem.

Bezdrátové koncové služby budou k dispozici na vybraných čipových sadách od společností Qualcomm Technologies, zpočátku MDM9206, MDM9628 a QCA4020 a později budou rozšířeny o vybrané platformy Qualcomm Snapdragon.

Zdroj: telecomstechnews.com

1 komentář na “První průmyslový Gigabit LTE modem”

  1. Pingback: Rekordní rychlost 2 gigabity za sekundu (Gb/s) v síti 4G | NETGURU NETWORK NEWS

Napsat komentář