NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Recenze: USB Wi-Fi adaptér s ultimátní rychlostí

Archer T9UH

Nový dvoupásmový Wi-Fi USB adaptér s rychlostí až 1300 Mbit/s – Archer T9UH. Je určen pro zvýšení rychlosti bezdrátového připojení u notebooků využívající starší specifikaci Wi-Fi, případně zdvojnásobení stávající rychlosti. Také vytváří stabilní a rychlé bezdrátové spojení pro stolní počítače, které tak lze přemístit kamkoli v dosahu signálu z Wi-Fi routeru.

Důležité na tomto produktu je to, že Archer T9UH od TP-Linku umožní počítači nebo notebooku díky technologií Wireless AC využít připojení 3x rychlejší, než mu dosud poskytovalo Wireless kategorie N. Podporuje také duální pásma – pásmo 5 GHz lze využívat pro hry a HD streamování bez ztráty kvality a pásmo 2,4 GHz například pro videohovory a online nakupování. Adaptér je samozřejmě zpětně kompatibilní s předchozími standardy 802.11 a/b/g/n, takže je možné používat jej i ve starších Wi-Fi sítích.

Se čtyřmi integrovanými anténami s vysokým ziskem vytvoří Archer T9UH stabilní Wi-Fi připojení v domácnosti i v kanceláři, a to i když je router na jiném patře. K tomu přispívá i Beamforming Technology, která poskytuje cílenější a vysoce efektivní bezdrátové připojení.

Na produktu oceňujeme to, že výrobce umožňuje snadné použití. USB adaptér se zasune pouze do zásuvky USB a tím je vše připraveno. Pokud není možné automatické vyhledávní ovladačů, na stránkách výrobce najdete všechny potřebné ovladače, které umožní tento komunikační doplněk zavést do systému. Kabel USB 3.0 s dokovacím USB konektorem navíc usnadňuje vyhledání správného místa s nejlepším příjmem pro Archer T9UH v pracovním prostoru. To je velmi výhodné, protože s adaptérem zasunutým přímo do počítače, umístěného většinou na zemi pod pracovním stolem, nebo v notebooku, kde je jeho pracovní pozice předem daná kvůli nutnosti psaní na jeho klávesnici, bychom místo s nejlepším příjem hledali jen velmi těžko. Dodávaný kabel s dokovacím USB konektorem je – jak je u TP-Linku obvyklé – velmi výhodným řešením a šikovným doplňkem. Adaptér tak lze bez větší námahy odstranit z počítače a umístit do doku a pak podle potřeby ve vzdálenosti až jednoho metru od počítače. V případě, že by to bylo málo, je možné – jak jsme vyzkoušeli – použít prodlužovací kabel USB. V našem konkrétním případě to byl prodlužovací kabel USB typu sameček – samička o délce dvou metrů, který nijakým způsobem nedegradoval možnosti tohoto zajímavého adaptéru. Využitím prodlužovacího kabelu (nebo kabelů, jak jsme to zkusili my), se lze vyhnout přirozeným překážkám typu deska stolu a dosáhnout tak lepšího signálu umístěním třeba na poličku nad monitorem nebo displejem notebooku. Kompaktní provedení a skládací anténa pak umožní využívat rychlé Wi-Fi připojení i kdekoliv na cestách.

Klíčové vlastnosti Archer T9UH

  • Ultimátní rychlost Wi-Fi – AC1900 (až 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a až 1300 Mbit/s v pásmu 5 GHz) bezdrátová rychlost se standardem nové generace – 802.11ac.
  • Dual Band Wireless – dvě pásma 2,4 GHz a 5 GHz pro flexibilní připojení.
  • Nečekaný dosah – antény s vysokým ziskem zajišťují vynikající dosah a stabilitu.
  • Beamforming Technology – poskytuje cílenější a vysoce efektivní bezdrátové připojení.
  • Port USB 3.0 – až 10x rychlejší než USB 2.0.
  • Flexibilní použití – součástí je kolébka USB 3.0 pro umístění na nejvhodnější místo.
  • Tlačítko WPS – snadné nastavení bezdrátového šifrovaného připojení stisknutím tlačítka WPS.
  • Zpětná kompatibilita – podpora standardů 802.11 a/b/g/n.

Produkt hodnotíme velmi vysoko díky možnosti třeba i na starším notebooku nebo počítači výrazně zrychlit bezdrátovou komunikaci mezi nimi a odpovídajícím routerem. My jsme jako „testovací protikus“ použili třípásmový router rovněž od společnosti TP-Link, nesoucí označení Archer C3150. Vše fungovalo na první zapojení špičkově a u staršího notebooku HP se nám podařilo nemožné: zvýšit rychlost komunikace v malé firemní síti, což se projevilo (protože rychlost připojení k internetu je daná rychlostí poskytovatele) především rychlejší komunikací notebooku s NAS Synology, která je využívána prioritně k pravidelnému zálohování souborů a také jako datové úložiště. I když na trojnásobnou rychlost, kterou výrobce ve srovnání z 802.11 n jsme se nedostali, nárůst rychlosti výměny a ukládání dat byl ale znatelný a zřetelný. Proto si myslíme, že koupě tohoto produktu za účelem zrychlení komunikace je dobrá volba.

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »