NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea udělí v listopadu další 5G spektrum

south korea tower

Jihokorejské ministerstvo pro vědu a ICT oznámilo, že v listopadu udělí licence ve spektru 28 GHz a sub-6 GHz, aby podpořilo využívání služeb souvisejících s 5G v celé zemi, uvedl korejský tisk.

Podle zprávy budou frekvence dostupné pro mobilní operátory a pro společnosti působící v různých oborech.

Korejská vláda oznámila, že dá k dispozici celkem 600 megahertzů v pásmu 28 GHz a 100 megahertzů v pásmu 4,7 GHz.

Pásmo 28 GHz bude rozděleno do 12 bloků a pásmo 4,7 GHz do 10 bloků. Spektrum v pásmu 4,7 GHz bude podle zprávy nabídnuto netelekomunikačním společnostem.

Tento krok připravuje půdu pro místní společnosti, jako je technologický gigant Samsung Electronics nebo online portál Naver Corp., k provozování specializovaných sítí 5G.

Ministerstvo uvedlo, že přidělení těchto nových frekvencí umožní společnostem provozovat 5G sítě v různých průmyslových odvětvích a nabídnout nové služby, jako jsou inteligentní továrny, zdravotnictví, robotika a inteligentní farmy.

Zainteresované firmy budou muset do konce září požádat o nové 5G spektrum. Délka licencí se pohybuje od dvou do pěti let. Korejská vláda rovněž uvedla, že přidělení 5G spektra se očekává do konce listopadu.

Jižní Korea již udělila spektrum v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz místním operátorům SK Telecom, KT a LG Uplus. Jihokorejští telekomunikační operátoři v současné době poskytují služby 5G prostřednictvím sítí 5G NonStandalone, které jsou závislé na předchozích sítích 4G LTE. Tři operátoři v zemi spustili technologii 5G v dubnu 2019 a sítě 5G jsou k dispozici většinou ve velkých městech.

Podle posledních dostupných údajů ministerstva vědy a ICT skončila Jižní Korea v dubnu s celkem 15,15 milionu předplatitelů 5G.

Předplatitelé 5G na konci dubna představovali 21,25% z celkových 71,27 milionů mobilních předplatných v zemi.

Nejnovější údaj znamená zpomalení růstu uživatelů 5G ve srovnání se začátkem roku. Země v dubnu přidala přibližně 671 000 předplatných 5G, ve srovnání s čistým přidáním více než 1 milion uživatelů 5G během ledna.

Největší operátor v zemi SK Telecom skončil v dubnu s celkem 7,07 miliony předplatitelů v segmentu 5G, následován KT se 4,6 miliony a LG Uplus s 3,47 miliony.

V souvisejících zprávách také jihokorejské ministerstvo pro informační technologie uvedlo, že bude spolupracovat s mobilními operátory v zemi na testování 5G technologie milimetrových vln (mmWave) v systému metra v Soulu.

Ministerstvo uvedlo, že bude spolupracovat se společnostmi SK Telecom, KT a LG Uplus, stejně jako se soulským metrem na zavedení backhaul sítě založené na mmWave 5G pro Wi-Fi v systému metra v Soulu.

Podle zprávy bude provozovatel testovat technologii v úseku dlouhém 5,4 kilometru na lince 2 ze stanice Sinseoldong do stanice Seongsu se síťovým vybavením od společnosti Samsung Electronics.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »