NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Řešení Nokia MulteFire odemyká globální nelicencované spektrum pro soukromé 4,9G/LTE

Nokia MulteFire

Nokia oznámila dostupnost svého nového, v oboru prvního MFA (MulteFire Alliance) certifikovaného řešení pro privátní bezdrátové sítě 4,9 G/LTE. Zařízení Nokia Industrial MulteFire router 700 (UE), navržené tak, aby umožnilo masové přijetí zcela nové řady zákazníků, aplikací a trhů po celém světě, je k dispozici pro nasazení s Nokia Digital Automation Cloud (DAC).

Nový Nokia MulteFire standard a přístupový bod Nokia MulteFire jsou určeny pro použití s ​​platformou Nokia DAC, což umožňuje jednoduché a rychlé nastavení soukromého bezdrátového připojení. Soukromé bezdrátové řešení Nokia MulteFire je vhodné pro trvalé síťové i dočasné nasazení v případech použití, jako jsou sportovní a kulturní akce, mediální vysílání, staveniště, polní nemocnice a veřejné krizové situace.

Nokia Industrial MulteFire router 700 (UE)MulteFire je technologie založená na LTE, která pracuje v nelicencovaném spektru, včetně globálního pásma 5 GHz. Poskytnutím snadno použitelného a předem integrovaného řešení zpřístupňuje Nokia soukromou bezdrátovou síť 4,9 G/LTE pro řadu potenciálních nových uživatelů. Díky celosvětově dostupnému nasazení jej mohou využívat zákazníci, kteří aktuálně nemají přístup k licencovanému spektru, nebo přinést další kapacitu jako doplňkovou vrstvu do bezdrátových sítí.

Stephan Litjens, viceprezident pro podniková řešení, Nokia Cloud and Networking Services, uvedl: „První uvedení na trh s jediným plně schváleným průmyslovým řešením MulteFire umožňuje společnosti Nokia stanovit nový standard v oblasti bezdrátového širokopásmového pohodlí a cenové dostupnosti pro celosvětový masový trh. Naše jedinečné řešení MulteFire UE dále rozšiřuje naše přední portfolio průmyslových řešení konektivity a tím také přináší Industry 4.0 o krok blíže k malým a středním podnikům.“

NokiaNové řešení Nokia MulteFire, které přináší vylepšené pokrytí a kapacitu, nízkou latenci a mobilitu, lze použít k doplnění soukromých bezdrátových sítí v licencovaném spektru tím, že poskytuje další kapacitu přes nelicencované spektrum 5 GHz. U mobilních operátorů nabízejících svým zákazníkům soukromé bezdrátové připojení umožňuje zvyšovat úroveň jejich soukromého bezdrátového portfolia s ekonomičtějšími nabídkami zaměřenými na nové trhy.

Litjens dodal: „Po růstu přijetí privátních bezdrátových sítí v průmyslových odvětvích náročných na aktiva nyní naše nabídka MulteFire připravuje půdu pro přijetí zcela novou řadou zákazníků napříč veřejným sektorem a podniky. A bez nutnosti licencovaného spektra je tato přitažlivost nyní globální.“

Will Townsend, hlavní analytik, Moor Insights a Strategy, uvedl: „MulteFire má potenciál významně přispět k přijetí soukromých bezdrátových sítí vzhledem k jeho schopnosti nasazení přes nelicencované spektrum. Zaměření společnosti Nokia na usnadnění nasazení založené na přístupu typu plug-and-play by z ní mohlo udělat přesvědčivou úvahu pro podniky, které se zajímají o složitost správy infrastruktury celulárních sítí.“

Kompaktní a snadno nasaditelná platforma Nokia DAC zahrnuje síťové a uživatelské vybavení, cloudový monitorovací systém provozu a průmyslové konektory, které usnadňují standardní a specifické protokolové připojení. Je také vybaven funkcí správy zařízení, která bezproblémově integruje robustní kapesní počítače a další bezdrátová zařízení.

Nokia je zakládajícím členem MFA, mezinárodní organizace, která prosazuje celosvětové přijetí soukromých celulárních sítí v odvětví pomocí nelicencovaného spektra. Řešení routeru Nokia Industrial MulteFire 700 je prvním zařízením, které bylo nezávisle certifikováno MFA. Na základě 3GPP verze 13 a 14 a standardu MulteFire R1.0 podporuje MulteFire funkci Listen-Before-Talk pro koexistenci s Wi-Fi a dalšími technologiemi fungujícími ve stejném spektru.

S více než 290 velkými podnikovými zákazníky napříč průmyslovými odvětvími po celém světě, z nichž více než 40 zahrnuje 5G, byla společnost Nokia citována mnoha průmyslovými analytiky jako přední poskytovatel soukromých bezdrátových sítí po celém světě.

Nokia nasadila kritické sítě pro více než 1 500 předních podnikových zákazníků v oblasti dopravy, energetiky, velkých podniků, výroby a veřejného sektoru po celém světě.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »