NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové optické procesory WaveLogic 5

Procesory WaveLogic

Společnost Ciena představila novou generaci koherentních optických procesorů WaveLogic, umožňující poskytovat přenosovou kapacitu až 800G. Nová technologie bude dodána ve dvou řešeních, a to WaveLogic 5 Extreme a WaveLogic 5 Nano.

WaveLogic 5 Extreme dovoluje nastavení přenosové kapacity až 800G, což je významná výhoda oproti předchozímu řešení 600G, zejména pro zákazníky, kteří chtějí v datových centrech zavádět rozhraní 400G Zákazníci také mají možnost vybrat z několika činitelů tvaru, který nejlépe odpovídá jejich nárokům na architekturu sítě v závislosti na specifických požadavcích na prostor, výkonnost a objem provoz.

WaveLogic 5 Extreme umožňuje programovat přenosovou kapacitu po krocích 50G v rozsahu 200G–800G. To znamená, že poskytuje o 50 % vyšší kapacitu na vlnovou délku a až o 20 % vyšší spektrální účinnost. To dovoluje vývoj nových směrovačů s rozhraním 400 GbE s možností přenášet uživatelské kanály 400 GbE na libovolné vzdálenosti, v rozsahu od metropolitních sítí až po mezikontinentální spoje.

WaveLogic 5 Nano je určen především pro aplikace 100G–400G a rovněž podporuje různé aplikace se specifickými požadavky s ohledem na prostor, výkonnost a objem provoz. To zahrnuje jak samostatné zásuvné moduly 400G pro aplikace s krátkým dosahem v rámci datových center, tak optické moduly s rozšířenými teplotními charakteristikami pro přístupové sítě či kompaktní koherentní optické prvky pro integraci fotonických vrstev v rámci metropolitních/regionálních aplikací.

Procesory WaveLogic 5 představují klíčovou základní technologii, která přesahuje rámec digitálního zpracování signálů (DSP) a zahrnuje rovněž vysokorychlostní elektrooptické komponenty založené na platformě křemíkové fotoniky a fosfidu india. To společnosti Ciena umožňuje mít plnou kontrolu na d designem svých koherentních optických řešení.

Procesory řady WaveLogic 5 budou k dispozici v druhé polovině roku 2019, a to v rámci nabídky produktů Converged Packet Optical a Packet Networking. Rovněž budou k dispozici pro použití v zařízeních třetích stran prostřednictvím portfolia Optical Microsystems společnosti Ciena.

„Důležitou součástí úspěchu společnosti Ciena byla vždy naše schopnost předvídat trendy na trhu a strategicky investovat a inovovat, abychom vyřešili obchodní problémy našich zákazníků,“ říká Scott McFeely, senior viceprezident globálních produktů a služeb ve společnosti Ciena. „WaveLogic 5 je dalším příkladem našich schopností, finanční síly, globálního pokrytí a odborných znalostí, které nám umožňují plnit naše plány do budoucna.“

„Díky WaveLogic 5 společnost Ciena opět posouvá hranice koherentní optiky a poskytuje řešení, které nám pomůže snížit náklady na bit a zefektivnit služby,“ dodává Neil J. McRae, hlavní architekt společnosti British Telecom. „To je velmi důležité, zejména s ohledem na současné vysoce konkurenční prostředí, které je stimulováno rostoucími požadavky našich zákazníků na konektivitu a služby s vysokými nároky na přenosovou kapacitu.“

Zdroj: Fibre Systems