NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Malajsie si klade za cíl pokrýt 50 % venkovských oblastí sítí 5G do poloviny roku 2024

Malaysia city 5G

Vláda Malajsie si klade za cíl zajistit, aby alespoň polovina venkovských oblastí v zemi měla přístup k pokrytí 5G do poloviny roku 2024, uvedl místní tisk. Vicepremiér Malajsie Datuk Seri Ahmad Zahid Hamidi také uvedl, že vláda zaručí, že ne méně než 85 % venkovských oblastí získá do konce příštího roku pokrytí 5G.

„Zbývajících 15 % mohou být horské oblasti a podobně, čehož může být docela obtížné dosáhnout. Tuto koordinaci provádíme, protože cítíme, že si to zaslouží i venkovští lidé. Nechceme, aby při pokusu o přístup k internetu museli šplhat po stromech, aby získali pokrytí. Takže se tomu musíme vyhnout… i když je to obtížné, dokážeme to,“ řekl úředník.

Minulý měsíc společnost Digital Nasional Berhad (DNB) – jediný velkoobchodní operátor sítě 5G v Malajsii – uvedla, že pokrytí sítí 5G dosáhlo 68,8 % obydlených oblastí v zemi, a dodala, že je na dobré cestě k dosažení 80% pokrytí do začátku příštího roku.

DNB byla zřízena malajsijskou vládou v roce 2021 jako účelový nástroj pro rozvoj síťové infrastruktury 5G v zemi, kterou by soukromé telekomunikační firmy využívaly k nabízení služeb 5G svým zákazníkům. DNB se spojila se švédským telekomunikačním gigantem Ericsson na zavedení malajské 5G sítě.

Místní operátoři v současné době poskytují služby 5G po celé Malajsii prostřednictvím síťové infrastruktury 5G DNB.

Zavedení 5G v Malajsii společností DNB však vyvolalo obavy ohledně cen a transparentnosti a také obavy, že jediná státem provozovaná síť 5G povede k monopolu. Kvůli těmto obavám se nová malajská vláda rozhodla přezkoumat zavádění národní sítě 5G.

V květnu malajsijská vláda potvrdila, že umožní nasazení druhé sítě 5G v zemi s cílem prolomit současný monopol, který má jediná státem provozovaná síť. Vláda také poznamenala, že toto nové schéma by pravděpodobně otevřelo dveře čínskému prodejci Huawei k účasti na zavádění sítí 5G.

Malajsijský ministr pro komunikaci a digitální technologie Fahmi Fadzil dříve uvedl, že DNB bude v zemi pokračovat v zavádění síťové infrastruktury 5G, dokud nebude dosaženo 80% pokrytí do konce roku 2023. Malajská vláda také potvrdila, že DNB jednou převezme soukromý subjekt.

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »