NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Korejští operátoři skončili duben s téměř 14,5 miliony 5G předplatitelů

Soul Korea

Jižní Korea skončila v dubnu celkem s 14,48 miliony předplatitelů 5G, což je nárůst ze 7 milionů uživatelů 5G v květnu 2020, uvedla místní zpravodajská agentura Yonhap s odvoláním na údaje ministerstva vědy a ICT.

Celkový počet předplatitelů 5G na konci minulého měsíce představoval podle zprávy 20% z celkových 71,1 milionů předplatných mobilních telefonů v zemi.

Jen v dubnu přidaly korejské telekomunikační společnosti v segmentu 5G přes 792 000 předplatitelů.

Největší jihokorejský operátor SK Telecom skončil v dubnu s 6,74 miliony předplatitelů 5G, následován KT se 4,4 miliony a LG Uplus s 3,33 miliony.

Korejští operátoři prosazují rychlou migraci uživatelů ze sítí 4G do sítí 5G a v posledních měsících zavádějí relativně dostupnější datové plány 5G.

Prodej nových zařízení také podpořil přijetí 5G ze strany uživatelů.

Podle zprávy celková základna zákazníků 4G v Jižní Koreji během dubna nadále klesala a činila 51,18 milionu, což je pokles o zhruba 250 000 oproti předchozímu měsíci.

Jihokorejští telekomunikační operátoři v současné době poskytují služby 5G prostřednictvím sítí 5G NonStandalone, které jsou závislé na předchozích sítích 4G LTE. Tři operátoři v zemi spustili technologii 5G v dubnu 2019 a sítě 5G jsou k dispozici většinou ve velkých městech.

SK Telecom, KT a LG Uplus se v současné době připravují na komercializaci nových technologií, jako jsou samostatné verze sítí 5G a mmWave 5G.

Služba mmWave 5G bude zpočátku k dispozici pro segment mezi podniky. Provozovatelé dosud nedokončili investiční plány pro spotřebitelský sektor, protože podle zpráv náklady na budování další infrastruktury stále představují hlavní problém.

V červenci 2020 se korejští mobilní operátoři SK Telecom, KT a LG Uplus dohodli, že do roku 2022 investují do podpory infrastruktury 5G v celé zemi celkem 25,7 bilionu KRW (22 miliard USD).

Navzdory rychlému pokroku v zavádění 5G předplatitelé kritizují špatnou kvalitu služeb 5G. Téměř 1 000 uživatelů smartphonů 5G v Jižní Koreji nedávno vyjádřilo zájem o právní kroky proti třem hlavním telekomunikačním operátorům v zemi kvůli údajné špatné kvalitě služby.

Skupina plánuje v květnu po přidání dalších zákazníků ke stížnosti podat hromadnou žalobu. Skupina požaduje od tří mobilních operátorů odškodnění nejméně 1 milion KRW (885 USD) na předplatitele.

Kim Jin-wook, právník firmy Joowon, která stojí v čele soudního řízení, tvrdí, že kvalita služeb 5G nesplňuje očekávání, s pomalejším než inzerovaným datovým tokem a pokrytím omezeným na velká města, přestože služba stojí více než LTE plány.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »