NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Pět australských operátorů si pro 5G zajistilo spektrum 26 GHz

Sydney Australia

Pět operátorů získalo spektrum v pásmu 26 GHz v nejnovější aukci Australského úřadu pro komunikaci a média. Z 360 položek, které byly v aukci k dispozici, bylo prodáno 358 kusů, což přineslo celkový výnos 647,6 milionů AUD (501,1 milionů USD).

Telstra si zajistila celkem 150 bloků za 276,6 milionu AUD, zatímco Optus získal 116 bloků za 226,2 milionu AUD.

TPG Telecom zaplatil 108,2 milionu AUD za 86 bloků; Pentanet 7,9 milionu AUD za čtyři v západní Austrálii; a Dense Air zaplatil celkem 28,6 milionů AUD za dva bloky v Sydney a Melbourne.

Telstra vyhrála 1 000 megahertzů ve všech velkých městech a regionálních oblastech, kde se prodalo spektrum 26 GHz, zatímco společnost Optus si zajistila 800 megahertzů spektra v Sydney, Melbourne, Brisbane, Perthu, Adelaide, Canberře a řadě regionálních oblastí a 600 megahertzů v Hobartu a Margaret River v západní Austrálii. Společnost TPG Telecom získala 400 megahertzů v Sydney, Melbourne a Perthu a 600 megahertzů v Brisbane a ve všech ostatních metropolitních a regionálních oblastech.

„Tento výsledek představuje další významný milník pro 5G v Austrálii. Úspěšné přidělení tohoto spektra podpoří vysokorychlostní komunikační služby v metropolitních městech a hlavních regionálních centrech po celé Austrálii,“ uvedla předsedkyně ACMA Nerida O’Loughlin.

ACMA poznamenala, že tyto nové licence vstoupí v platnost později v tomto roce, na 15leté období končící v roce 2036.

Ministr komunikací Paul Fletcher uvedl: „Díky přístupu k 15letým licencím pro spektrum mmWave budou nyní síťoví operátoři schopni poskytovat rychlé, vysokokapacitní služby a služby s nízkou latencí, aby mohli stavět a zdokonalovat své stávající 5G sítě.“

Ve druhé polovině roku 2021 australská vláda přidělí nízkopásmové 5G spektrum (v pásmu 850/900 MHz), které bude klíčové pro širší geografické pokrytí 5G službami.

Australský operátor Telstra již v zemi nasadil více než 2 000 základnových stanic 5G a poskytl 5G pokrytí pro 41% populace Austrálie. Nedávno uvedl, že si klade za cíl pokrýt 75% populace země pomocí služby 5G do června 2021.

Telstra, která zahájila 5G v květnu loňského roku, v současné době využívá své spektrum v pásmu 3,6 GHz k poskytování technologie 5G po celé Austrálii.

Konkurenční operátor Optus, ovládaný singapurskou telekomunikační skupinou Singtel, na začátku letošního roku uvedl, že jeho 5G síť měla přes 900 5G míst a byla k dispozici více než 426 000 domácnostem po celé Austrálii.

Společnost TPG Telecom již dříve oznámila plány na zrychlení zavádění 5G v příštích měsících, přičemž do konce roku 2021 se očekává obsazení více než 85% populace v šesti největších městech země.

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »