NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson uvádí dvoupásmové rádio pro lepší kapacitu frekvence 5G

telco 5G networks

Společnost Ericsson uvedla, že uvádí na trh třísektorové dvoupásmové rádio, které poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) pomůže zvýšit jejich Frequency Division Duplex (FDD) 5G kapacitu frekvence.

Při vydání švédský prodejce uvedl, že spuštění Rádia 6626 přinese výhody operátorům, i když jejich věže již mají rádia 2G, 3G a 4G.

Nová nabídka poskytuje multi-standardní a vícepásmové pokrytí a podle Ericssonu by mohla snížit spotřebu energie až o 50%.

Třísektorové dvoupásmové Radio 6626 kombinuje dvě frekvence a šest portů v jedné jednotce. Tato schopnost umožňuje jednomu rádiu napájet všechny tři sektory na věži.

Prodejce dodal, že nové rádio je k dispozici ve dvoupásmové verzi 900 MHz a 800 MHz, stejně jako ve dvoupásmové 1,8 GHz a 2,1 GHz.

Radiostanice Ericsson Radio 6626 je napájena technologií Ericsson Silicon, která poskytuje výstupní výkon 720 W. Váží pod 45 kg.

Společnost Ericsson rovněž uvádí na trh Voltage Booster 6640, který podle dodavatele minimalizuje potřebu nové kabeláže, protože rozšiřuje kapacitu energie na rádia až o 50% skrze stávající kabely. Přidáním Ericsson Voltage Booster 6640 namísto výměny kabelů mohou CSP ušetřit až 70% nákladů na hardware a instalaci.

End-to-end nabídka také zahrnuje:

  • Baseband 6631, což je nejnovější multi-standardní RAN Compute cesta pro věže, které provozují více technologií od 2G do 5G
  • Mikrovlnný MINI-LINK 6352, který přidává až 10 Gb/s v pásmu E, agreguje se stávajícími mikrovlnnými rádii. Vícepásmový zesilovač zvyšuje kapacitu páteřní sítě s nulovou stopou a sníženým OPEX

Švédská společnost rovněž poznamenala, že nové produkty doplňují nedávno spuštěná portfolia Massive MIMO a RAN Compute – jejichž cílem je usnadnit CSP zavádění komerčních 5G služeb.

Zdroj: rcrwireless.com