NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea si klade za cíl spustit prototyp 6G v roce 2026

6G Korea

Nová vláda Jižní Koreje očekává, že v roce 2026 přijde s prototypem komunikace 6G, uvedl korejský tisk.

Prezidentský výbor pro přechod uvedl, že nastupující vláda očekává, že dosud nestandardizovaná technologie „6G“ bude komercializována mezi lety 2028 a 2030.

„Pokud jde o budoucí hnací síly hospodářského růstu, současná vláda se zaměřuje na nepaměťové čipy, budoucí automobily a biotechnologie a zdravotnictví,“ uvedl výbor. “Nová vláda plánuje přidat 6G komunikaci, sekundární baterii, displej, obranu a letectví, pokročilou jadernou elektrárnu a digitální obsah.”

Výbor také uvedl, že komunikace 6G se bude vyznačovat „nulovou latencí“ a že globální komercializace „se očekává koncem 20. let nebo v roce 2030 a nová vláda se tam snaží dosáhnout dříve“.

Nově zvolený prezident Yoon Suk Yeol dne 18. března spustil svůj prezidentský přechodový tým, který bude kontrolovat celkový stav odcházející administrativy až do rána 9. května, dne předtím, než se zvolený prezident Yoon ujme úřadu.

V lednu korejská vláda oznámila, že pracuje na strategiích rozvoje sítě nové generace společně s místními operátory a technologickými firmami SK Telecom, KT, LG Uplus, Samsung Electronics a LG Electronics.

Vláda a společnosti si kladou za cíl uskutečňovat kooperační aktivity pro vývoj a inovace páteřních 5G a dosud nestandardizovaných budoucích 6G sítí, internetu věcí (IoT) a satelitní komunikace.

Zdroj: rcrwireless.com