NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Japonsko si klade za cíl dosáhnout téměř plného pokrytí 5G do konce fiskálního roku 2030

chrám Japonsko

Japonská vláda očekává, že pokrytí 5G dosáhne do konce fiskálního roku 2030 99 % populace, uvádí Japan Times.

Premiér Fumio Kishida oznámil tento cíl na schůzi vládního panelu, aby projednal svou iniciativu „národ digitálních zahrad“, zaměřenou na revitalizaci regionálních ekonomik s využitím digitálních technologií.

Podle zprávy bylo pokrytí 5G v asijské zemi ke konci fiskálního roku 2020 pod 40 %.

Kishida také uvedl, že jeho vláda zpřístupní optické komunikační sítě pro 99,9 % domácností v Japonsku do konce fiskálního roku 2027.

Členové panelu se také dohodli, že povzbudí několik společností, aby spolupracovaly na vytvoření sítí 5G a optických vláken v méně osídlených oblastech, kde soukromí operátoři nezajišťují pokrytí.

Místní televizní kanál NHK World nedávno uvedl, že vládní plán byl do března 2024 pokrýt 95 % japonské populace.

Mobilní operátoři v Japonsku od spuštění 5G v roce 2020 upřednostňují rozšiřování svých sítí v městských oblastech, ale přístup k nové technologii má pouze 30 % populace.

Podle zprávy má japonská vláda za cíl přidělit operátorům další frekvence 5G, aby posílila pokrytí 5G. Vláda také plánuje nabídnout dotace na instalaci základnových stanic v horských oblastech a na odlehlých ostrovech v Japonsku.

Japonský operátor NTT Docomo nedávno uvedl, že očekává zrychlení tempa své expanze 5G v zemi, protože konkurenční operátoři také rychle zavádějí 5G v celém Japonsku. NTT Docomo si klade za cíl nabídnout pokrytí 90 % japonské populace do března 2024, což je více oproti předchozímu cíli 80 %.

Konkurenční poskytovatel telekomunikačních služeb KDDI uvedl, že pravděpodobně dosáhne 90% pokrytí na začátku fiskálního roku, který začíná v dubnu, zatímco SoftBank tvrdí, že dosáhne hranice na jaře.

NTT Docomo původně spustilo 5G služby v Japonsku v roce 2020.

V roce 2021 si NTT Docomo vybrala korejského dodavatele Samsung jako poskytovatele síťového řešení 5G. Samsung konkrétně podpoří další fázi vývoje Open RAN tohoto operátora.

Také v roce 2021 NTT Docomo a JTower oznámily, že vytvořily kapitálovou a obchodní alianci s cílem posílit spolupráci v oblasti sdílení infrastruktury.

V rámci aliance plánuje Docomo získat část akcií JTower držených společností Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT) a v budoucnu se stát akcionářem s 2,5% hlasovacími právy.

NTT Docomo začala v roce 2016 používat řešení pro infrasdílení od JTower pro svou 4G síť a rozšířilo použití tohoto řešení na celostátní úrovni. Kromě toho od října 2020 společnost začala používat 5G IBS v době, kdy JTower instaloval 5G IBS tokijské metropolitní vládě jako první 5G řešení pro infrasdílení v Japonsku, a také začala používat chytré sloupy v oblasti Nishi-Shinjuku v Tokiu.

Zdroj: rcrwireless.com