NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Arctic Space & Viasat uvádí na trh novou pozemní stanici ve švédském Öjebynu

Arctic Space Technologies

Společnosti Arctic Space Technologies a Viasat oficiálně spustily novou anténu pozemní stanice ve švédském Öjebynu.

V únoru společnost Viasat Inc. oznámila, že umístí satelitní anténu pozemní stanice na místě Arctic Space v Piteå.

“My v Arctic Space jsme byli šťastní, že jsme minulý pátek otevřeli dveře úžasnému zahajovacímu ceremoniálu,” uvedl Arctic Space v příspěvku na LinkedInu. „Přijeli jsme až z USA a přivítali jsme Steva Tanouse, ředitele RTE ve společnosti Viasat Inc., našeho nového partnera, který oficiálně oznámil otevření závodu Lita v Öjebynu, Piteå.“

Parabola je součástí nové nabídky společnosti Viasat v reálném čase (RTE) Ground-Station-as-a-Service (GSaaS), která poskytuje satelitním operátorům a zákazníkům časové sloty na sdílených anténách, spíše než vyžaduje vyhrazenou infrastrukturu pozemních stanic.

Nové zařízení RTE ve městě Piteå bude hostit celkem čtyři 7,3metrové antény Viasat v pásmu S/X/Ka a související infrastrukturu. Zákaznické satelity se budou moci připojit k pozemní stanici RTE společnosti Viasat až devětkrát denně.

Společnost Arctic Space Technologies provozuje pozemní stanici vedle datového centra provozovaného společností EcoDataCenter a je k němu připojena. Švédská pozemní stanice byla postavena v roce 2021.

AST uvedla, že požadované stavební práce pro tuto parabolu byly dokončeny během pouhých tří týdnů během léta a instalace antény byla provedena během pouhých dvou týdnů v lednu 2022. Infostellar na místě loni nainstaloval anténu také.

Společnost AST uzavřela partnerství s EcoDataCenter v červnu 2020, aby lokalizovala a propojila infrastrukturu pozemních stanic se zařízeními Piteå. Datová centra – získaná v rámci fúze s Fortlax v roce 2019 – se skládají ze dvou budov poháněných vodní elektrárnou a druhého místa EMP-chráněného v oblasti. Rozloha společnosti ve městě činí celkem 3 250 m2 s výkonem 4,5 MW.

Ve Spojeném království společnost Arqiva nainstalovala devítimetrovou anténu v pásmu Ku pro Viasat v jednom ze svých britských teleportů. Sestavení dokončené za pouhých osm týdnů je určeno pro telemetrii, sledování a ovládání (TT&C) nadcházejících tří satelitů ViaSat-3.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »