NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Indie vyzývá telekomunikační společnosti, aby se připravily na spuštění sítí 5G

Bombaj Indie

Indické ministerstvo telekomunikací (DoT) oficiálně přidělilo spektrum telekomunikačním operátorům vydáním dopisu o přidělení spektra pro sítě 5G.

Mezitím tamní ministr telekomunikací Ashwini Vaishnaw požádal, aby se poskytovatelé telekomunikačních služeb připravili na spuštění 5G v celé Indii.

„Vydán dopis o přidělení spektra. Požaduji TSP [poskytovatele telekomunikačních služeb], aby se připravili na spuštění 5G,“ napsal Vaishnaw na tweetu.

S přidělením frekvencí 5G mohou indičtí operátoři zahájit práci na zavádění sítí 5G. Podle zprávy indického listu The Economic Times místní operátoři již zadali objednávky na nákup telekomunikačních zařízení a nyní začnou distribuovat rádia na identifikovaná místa pro nasazení 5G.

Podle zprávy indičtí operátoři pravděpodobně spustí 5G služby celostátně během září.

Tolik očekávaná aukce spektra 5G v Indii skončila 1. srpna a podle tamního ministra telekomunikací Ashwiniho Vaishnawa nakoupili místní operátoři spektrum v celkové hodnotě 19 miliard dolarů.

Reliance Jio odešla s největším spektrem, když utratila 11 miliard dolarů. Airtel získal spektrum v hodnotě 5,4 miliardy dolarů, zatímco Vodafone získal spektrum v hodnotě 2,4 miliardy dolarů. Nakonec Adani koupil spektrum v hodnotě přibližně 27 milionů dolarů, které použije k nabízení služeb privátní sítě 5G.

Podle indických tiskových zpráv jsou některá z měst, která budou zpočátku nabízet služby 5G, Ahmedabad, Bengaluru, Chandigarh, Chennai, Dillí, Gandhinagar, Gurugram, Hyderabad, Jamnagar, Kalkata, Lucknow, Mumbai a Pune.

Podle nejnovější zprávy Ericsson Mobility Report se předpokládá, že 5G bude do konce roku 2027 představovat téměř 40 % mobilních předplatných v Indii – 500 milionů.

Podle švédského dodavatele, i když 5G nebylo komerčně spuštěno, již existuje dobrý základ pro přijetí 5G v Indii. Studie Ericsson ConsumerLab ukázala, že 40 milionů uživatelů chytrých telefonů v Indii by si v prvním roce dostupnosti mohlo zapojit 5G.

Nedávno indické ministerstvo telekomunikací vytvořilo interní skupinu s cílem vyvinout plán zahrnout pásma 37,0–42,5 GHz jako mezinárodní pásma mobilních telekomunikací (IMT), což by místním operátorům umožnilo využívat toto spektrum. Prostřednictvím potenciálního budoucího udělení tohoto spektra budou místní operátoři moci nabízet služby pevného bezdrátového přístupu 5G po celé Indii.

Prostřednictvím tohoto procesu se indická vláda snaží odemknout a prodat celkem 5 500 megahertzů spektra.

Jakmile DoT předloží svůj návrh na pásmo 37,0–42,5 GHz, komise toto pásmo formálně prohlásí za IMT, čímž se připraví cesta k prodeji kmitočtů.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »