NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

China Mobile investovala v prvním pololetí 8,7 miliardy dolarů do 5G

China Mobile

China Mobile uvedla, že počet předplatitelů 5G dosáhl na konci června 263 milionů, meziročně o 106,7 % více.

China Mobile, největší světový operátor z hlediska předplatitelů, investoval v první polovině roku do segmentu 5G celkem 58,7 miliardy CNY (8,7 miliardy USD), uvedl operátor ve svém výkazu zisků.

„Uvedli jsme do provozu kumulativně jeden milion základnových stanic 5G, včetně 300 000 základnových stanic 5G 700 MHz, které dohromady obsluhovaly 263 milionů zákazníků sítí 5G a více než 4 400 projektů vyhrazených sítí 5G,“ uvedl operátor a dodal: „Jak jsme pokračovali abychom rozšířili naše pokrytí 5G, přijali jsme vědecký přístup ke koordinaci našich frekvenčních zdrojů 700 MHz, 2,6 GHz a 4,9 GHz, abychom plně využili komplementární sílu každé frekvence.“

China Mobile také uvedla, že pokračovala v podpoře společné výstavby a sdílení své 5G sítě s China Broadcasting Network Corporation využívající spektrum v pásmu 700 MHz.

Celková základna mobilních předplatitelů telco operátora vzrostla o 2,6 % na 970 milionů, zatímco počet předplatitelů 5G dosáhl na konci června 263 milionů, což je o 106,7 % meziročně více.

China Mobile také vykázala čistý zisk ve výši 3,3 miliardy CNY, meziročně o 18,9 % více, zatímco provozní výnosy dosáhly 496,9 miliardy CNY, meziročně o 12 % více.

Výnosy z mobilních služeb stagnovaly na 256,1 miliardy CNY, zatímco výnosy z digitální transformace zahrnující podniky, chytré domácnosti a nové podniky dosáhly 110,8 miliardy CNY, meziročně o 39,2 % více, což představovalo 26 % výnosů z telekomunikačních služeb.

China Mobile také uvedla, že věří, že rostoucí digitální ekonomika Číny nabízí cenné příležitosti pro inteligentní transformaci, protože se očekává, že místní digitální ekonomika vzroste z 39,8 % čínského HDP v loňském roce na více než 50 % do roku 2025.

Budoucí systémy 6G

China Mobile také uvedla, že urychluje inovace v oblasti budoucích technologií 6G. „Za tímto účelem jsme dokončili ověření technologie R16 a podpořili její přijetí v průmyslu. Také jsme hráli důležitou roli při zmrazení norem R17 tím, že jsme vedli celkem 50 projektů souvisejících s R17. Zároveň vedeme 24 projektů souvisejících se standardy 5G-Advanced R18 se zaměřením na architekturu bezdrátové sítě na bázi AI, multimediální vylepšení a další technologie. Kromě toho jsme udělali průlom v řadě síťových produktů, včetně našich vlastních 5G malých buněk,” uvedla China Mobile.

„Pokud jde o 6G, vedli jsme v předvídání poptávky po této technologii a dosáhli jsme průlomu ve více než 10 klíčových technologiích. Vybudovali jsme také kolaborativní inovační základnu 6G, abychom podpořili domácí průmyslový výzkum.“

Zdroj: rcrwireless.com