NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Helium oznamuje nové kryptotokeny pro svou peer-to-peer 5G síť

Helium peer-to-peer 5G network

Společnost Helium, která slibuje otřást telekomunikačním průmyslem tím, že spotřebitelům umožní těžit kryptoměny poskytováním pokrytí 5G, oznámila nové kryptotokeny. Oznámení přišlo od Nova Labs, nedávno přejmenovaného startupu, který zastupuje zakladatele Helium, a zmínilo se o dvou nových tokenech: MOBILE a IOT. Tento nejnovější krok pomůže společnosti rozšířit nabídku 5G konektivity.

Podle generálního ředitele a zakladatele Amira Haleema zůstane původní token HNT jako „rezervní měna“, zatímco nový kryptotoken MOBILE – který bude spuštěn tento měsíc – odmění ty, kteří provozují uzel 5G a přispívají k pokrytí sítě Helium. Token IOT bude k dispozici v srpnu a umožní operátorům uzlů vydělávat peníze za původní síť LoRaWAN navrženou pro zařízení IoT, jako jsou senzory. V březnu měla síť Helium 640 000 aktivních uzlů po celém světě; nyní jich má více než 850 000.

V nadcházejících měsících Helium také umožní držitelům těchto nových tokenů řídit každý příslušný protokol prostřednictvím decentralizované autonomní organizace nebo DAO, což je online komunita vytvořená kolem sdíleného cíle.

“Jak jsme viděli u Helia, síť se neustále vyvíjí,” řekl Haleem. “Vždy jsou nové výzvy. Vždy jsou nové věci, o kterých je třeba přemýšlet, a jak řídit všechny tyto různé protokoly, je složitá otázka. Vložit to do rukou držitelů tokenů pro každý protokol, myslím, je opravdu zajímavý způsob, jak to vyřešit.“

V předchozím rozhovoru COO společnosti Helium Frank Mong vysvětlil, že Helium začalo hledáním odpovědi na otázku, jak vytvořit masivní globální síť bez utrácení „miliard a miliard dolarů“.

„Naší odpovědí bylo použít blockchain jako pobídkový mechanismus k rozložení nákladů na rozmístění sítě mezi jednotlivce a spotřebitele,“ řekl. „Vytvořili jsme blockchain Helium od základů. Poskytuje důkaz, že vytváříte bezdrátové pokrytí.“

Hotspot Helium obsahuje blockchain, který umožňuje jednotlivcům umístit hotspot do svých domovů a začít vytvářet pokrytí. „Hotspoty spolu budou mluvit a blockchain je nutí, aby prokázaly, že vytvářejí skutečné, užitečné pokrytí. Tím, že to prokážete, těžíte kryptoměnu,“ řekl Mong.

Zdroj: rcrwireless.com