NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Evropský 6G-SANDBOX podepsal memorandum o porozumění s tchajwanským ITRI

6G technology

6G-SANDBOX si klade za cíl vyvinout rozsáhlou experimentální platformu pro celou EU pro nově vznikající technologie 6G.

Společnost 6G-SANDBOX podepsala memorandum o porozumění (MoU) s tchajwanským institutem pro výzkum průmyslových technologií (ITRI) na podporu výzkumu v oblasti 6G, uvedl ve zprávě první z nich.

6G-SANDBOX je celoevropské testovací prostředí pro 6G experimentování financované společným podnikem Smart Networks and Service v rámci iniciativy Horizon Europe.

Strany poznamenaly, že hlavním cílem této dohody je podpořit spolupráci mezi Evropou a tchajwanskými společnostmi v oblasti výzkumu 6G propojením testovacích zařízení 6G-SANDBOX s tchajwanským telekomunikačním ekosystémem.

Podle podmínek dohody o spolupráci se ITRI a 6G-SANDBOX ponoří do průkopnických výzkumných témat 6G se zaměřením na oblasti, jako je společná komunikace a snímání (JCAS) a rekonfigurovatelné inteligentní povrchy (RIS).

ITRI vyzve společnosti k účasti na memorandu o porozumění a usnadní testovacím zařízením 6G-SANDBOX přístup k základním komponentám, včetně jader 5G, základnových stanic 5G O-RAN, platforem pro správu SMO/RIC, rámců JCAS a pokročilých nástrojů pro plánování a emulaci sítě.

Jako první krok této spolupráce navštívili zástupci ITRI 8. listopadu testbed 6G-SANDBOX ve španělské Malaze.

6G-SANDBOX byl spuštěn v lednu 2023 s Keysight Technologies jako koordinátorem projektu spolu s šestnácti dalšími organizacemi. Tato iniciativa kombinuje digitální a fyzické uzly k poskytování plně konfigurovatelných, spravovatelných a ovladatelných end-to-end sítí pro ověřování nových technologií a výzkumných pokroků pro budoucí technologie 6G. Umožní subjektům v celé Evropské unii (EU) testovat slibné technické prostředky pro 6G, včetně automatizace sítí, kybernetické bezpečnosti, digitálních dvojčat a umělé inteligence (AI), jakož i technologií, které zefektivňují spotřebu energie.

6G-SANDBOX je součástí programu 6G SNS-JU Phase 1 a jeho hlavním cílem je vyvinout rozsáhlou experimentální platformu pro celou EU pro nově vznikající technologie 6G.

Pang-An Ting, generální ředitel Information and Communications Research Laboratories ITRI, řekl: „Během naší letošní návštěvy Göteborgu na summitu EuCNC & 6G ITRI úzce spolupracovala s předními světovými odborníky z akademické sféry a průmyslu 6G. Prozkoumali jsme robustní výzkumná a vývojová partnerství s evropskými protějšky. Jsem také rád, že mohu oznámit, že ITRI se úspěšně zařadilo mezi vážené řady 6G-IA. Bezproblémovou integrací technologií, aplikací a experimentálních sítí z Tchaj-wanu do testovacích zařízení 6G-SANDBOX dláždíme cestu pro společné experimentování pro lidi v Evropě a tchajwanské společnosti a instituty se zaměřením na technologie 5G i 6G.“

„Do budoucna plánujeme rozšířit pozvání na univerzity a další tchajwanské společnosti, čímž sladíme náš společný závazek inovovat sítě 5G a definovat standardy 6G,“ dodal.

„Prostřednictvím robustního propojení mezi testovacími zařízeními 6G-SANDBOX a experimentální sítí ITRI se snažíme vytvořit komplexní výzkumnou platformu pro aplikace 6G,“ řekl Michael Dieudonne, koordinátor 6G-SANDBOX.

Zdroj: rcrwireless.com