NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Dish dosahuje simultánní 5G uplink a downlink CA pro FDD spektrum

Dish Wireless

Dish Wireless oznámila úspěšné dokončení simultánní 5G 2x uplink a 4x downlink agregace (CA) pro Frequency Division Duplex (FDD) spektrum s partnery Samsung a Qualcomm.

Dish zaznamenala špičkovou rychlost uplinku 200 Mb/s s pouhými 35 megahertzy spektra 5G a jeho síť dosahovala špičkové rychlosti stahování 1,3 Gb/s se spektrem 5G pouhých 75 megahertzů, a to v obou pásmech FDD n71, n70 a n66. Ve srovnání s duplexem s časovým dělením (TDD), což je další technika využití spektra a používá jednu frekvenci pro uplink i downlink, FDD používá samostatné frekvence pro uplink a downlink a obecně se považuje za lepší pro pokrytí.

S odkazem na data z Ofcom Dish tvrdil, že poptávka po uplinkové kapacitě vzrostla o 300 %, protože uživatelé se stále více zapojují do aktivit náročných na uplink, jako je zveřejňování příspěvků na sociálních sítích a videokonference. „Úspěšným poskytováním 5G 2x uplink a 4x downlink agregace pro FDD spektrum je nyní Dish připraven poskytovat lepší zákaznický zážitek v rámci naší samostatné sítě 5G. Těšíme se, že budeme i nadále dláždit cestu k plnému využití síly 5G,“ uvedl Eben Albertyn, EVP a CTO společnosti Dish Wireless.

Pro testy agregace nosičů, které byly prováděny v laboratoři Dish i v terénu, byl použit telefon vybavený systémem Qualcomm’s Snapdragon X75 5G Modem RF System. Společnost Samsung poskytla své řešení 5G vRAN a dvoupásmová a třípásmová rádia společnosti byla nasazena v síti Dish 5G.

Celostátní závazky společnosti Dish v oblasti 5G zahrnovaly, že nasadí celostátní síť 5G, která bude mít alespoň 15 000 lokalit, s průměrem alespoň 30 megahertzů 5G spektra Dish pro stahování ze všech lokalit Dish 5G nasazených na celostátní úrovni a že alespoň 70 % pokrytých POPs bude mít přístup k průměrné rychlosti stahování 35 Mbps nebo vyšší. Federální komise pro komunikace začátkem tohoto měsíce potvrdila, že poskytovatel ve skutečnosti splnil tyto požadavky na sestavení 5G a dva ze tří souvisejících závazků, přičemž jeden soubor výsledků testů stále čeká na zjištění, zda Dish splňuje požadavky na rychlost sítě.

Společnost Dish nedávno uvedla, že její síť 5G Open RAN nyní pokrývá více než 73 % americké populace s širokopásmovým pokrytím 5G a více než 100 milionů Američanů s hlasovou službou 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Dish Wireless

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »