NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čína ovládne závod v gigabitovém širokopásmovém připojení

1Gbps broadband

Nový průzkum zjistil, že USA budou v gigabitovém širokopásmovém závodě za Čínou, dokonce i mírně za Evropou.

Zpráva od společnosti Rethink Technology předpovídá, že 57 procent gigabitových připojení bude do roku 2023 v Číně, což je 68 procent, když se bude Asie počítat jako celek.

Evropa obsadí druhé místo s 18 procenty. Severní Amerika bude mít 11 procent, zatímco Latinská Amerika bude zaostávat s pouhými třemi procenty.

Více než 42% čínských domácností bude mít přístup ke službám s rychlostí 1 Gb / s díky “řadě masivních staveb vedených společností China Mobile”. To je impozantní počet vzhledem k čínské populaci – 1,4 miliardy, ve srovnání se Severní Amerikou – 364 milionů.

Očekává se, že většina světa bude využívat technologii vláken, zatímco USA by měly převážně používat DOCSIS 3.1.

Země jako USA trpí malým počtem velkých soukromých širokopásmových společností, které se vyhýbají konkurenci mezi sebou, aby vytvořily lokalizované monopoly. Čínské telekomunikační podniky ve vlastnictví státu – China Telecom, China Unicom a China Mobile – jsou zaměřeny na co nejrychlejší poskytování gigabitového širokopásmového připojení co nejvíce uživatelům.

Současnou hlavní překážkou gigabitového příjmu je cena. Společnost Rethink se domnívá, že zhruba během dvou let bude “širokopásmové připojení 1 Gb / s běžným a levným” a konstatuje, že procento uživatelů se zájmem o upgrade se posune z pěti procent za rok až na zhruba osm procent v pozdějších letech.

Nakonec se zpráva domnívá, že technologie, které zvyšují rychlost nad stávající infrastrukturou – jako je G.fast – se rychle stanou zastaralými, jelikož se více budov rozhodne pro plná vláknová připojení.

Zdroj: telecomstechnews.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »