NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnost SK Telecom uskutečnila první 5G videohovor

Soul Jižní Korea

Korejský telekomunikační gigant SK Telecom se stal prvním na světě, kdo uskutečnil komerční 5G videohovor pomocí telefonu Samsung.

SK Telecom je největší telekomunikační sítí v Koreji. Hovor představuje mezník v cestě země za 5G.

Na videohovor, který vedl výkonný ředitel společnosti SK Telecom Park Jung-ho s pracovníky se sídlem v Soulu, byl využit prototyp 5G telefonu Samsung. Jung-ho zaznamenal větší čirost ve srovnání s videohovorem uskutečněným přes LTE.

Samsung má v úmyslu uvolnit svůj první 5G telefon příští rok, ale v mnoha zemích bude pravděpodobně nějaký čas trvat, než budou dostupné 5G sítě.

Jižní Korea je však lídrem v nasazení 5G. Ke společnosti SK Telecom se s 5G sítěmi připojily společnosti KT a LG Uplus. Zatímco v současné době jsou sítě omezeny na firemní zákazníky, očekává se, že veřejnosti budou otevřeny kolem března 2019.

Zprávy jsou vítězstvím pro společnost Samsung, zejména nyní, kdy Bloomberg uvedl, že společnost Apple neuvolní iPhone pro 5G nejméně do roku 2020.

Operátoři, kteří pravděpodobně budou uvádět na trh zařízení, která podporují jejich sítě 5G, aby mohly více stimulovat přechod, by mohli konkurentům společnosti Apple poskytnout výhodu.

Další výrobci smartphonů již potvrdili plány na spuštění 5G zařízení v příštím roce, včetně LG, OnePlus a Xiaomi.

Zdroj: telecomstechnews.com